Coin Rehberi

Litecoin (LTC) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

Litecoin (LTC) Nasıl Alınır? rehberimizde 5 adımda Litecoin (LTC) satın alma işlemlerine odaklanacağız. Litecoin (LTC) Nasıl Alınır? odak noktamıza gelmeden önce Litecoin (LTC) Nedir? Litecoin (LTC) Ne İşe Yarar? ve Litecoin (LTC) Nereden Alınır? gibi konulara bakacağız.

Litecoin (LTC) Nedir?

Litecoin (LTC) blok zincir teknolojisinin avantajlarından yararlanan hızlı, güvenli ve düşük işlem ücretli kripto para birimidir. Litecoin (LTC), Bitcoin’in (BTC) protokolü temel alınarak yapılmıştır. Yine de LTC kullanılan hash algoritması, toplam arz, blok zamanları ve diğer benzer faktörler açısından Bitcoin’den farklıdır.

Litecoin (LTC) 7 Kasım 2011’de GitHub’da açık kaynaklı olarak yayınlandı. Litecoin (LTC) ağı bu tarihten 5 gün sonra 13 Kasım 2011’de çıktı. O zamandan beri Litecoin kullanıcılar ve tüccarlar açısından sevilmeye başladı. Litecoin (LTC) çıktığı zamandan günümüze kadar geçen zamanın çoğunu en büyük piyasa değerli ilk 10 kripto para biriminin arasında geçirdi.

Litecoin’in yaratıcısı eski Google çalışanı Charlie Lee’dir. Charlie Lee, Litecoin’i “basit bir Bitcoin versiyonu” olarak yaratmıştır. Charlie Lee’nin dışında Litecoin Foundation’ın 3 diğer yöneticisi vardır. Bu isimler; Xinxi Wang, Alan Austin ve Zing Yang’dır.

Litecoin (LTC) Ne İşe Yarar?

Litecoin’in blok doğrulama sürecinin çok az olduğundan bahsetmiştik. LTC blok zincirinde 1 blok her 2.5 dakikada bir doğrulanır. Ayrıca LTC ağı çok düşük işlem ücretlerine sahiptir. Böylece Litecoin (LTC) kullanılarak en düşük bakiyeli ticari işlemler çok hızlı bir şekilde yapılabilir.

Bitcoin’in arkasında Litecoin (LTC) en popüler sade kripto para birimidir. Bu başarı LTC’nin sunduğu ve yukarıda bahsettiğimiz özelliklerden kaynaklanmaktadır. 2021’de Litecoin (LTC) dünya genelinde en çok kabul edilen kripto para birimlerindendir. LTC şu anda 2.000 satıcı ve markette kullanılabilmektedir.

Litecoin (LTC)
Litecoin (LTC) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi - Koinbox.net

Litecoin (LTC) Nereden Alınır?

Litecoin (LTC) Nasıl Alınır? konumuza girmeden önce ilk olarak Litecoin (LTC) Nereden Alınır? başlımıza gelelim. Litecoin (LTC) Binance, Huobi Global, Coinbase Pro gibi borsalardan alınabilir. Türkiye’de ise Litecoin BtcTurk Pro, Paribu, Bitci ve Thodex’den alınabilir.

Litecoin (LTC) Nasıl Alınır?

Litecoin (LTC) satın almak çok kolaydır. Aşağıda Paribu ve Binance üzerinden Litecoin’in (LTC) nasıl alınacağına bakacağız. Paribu ya da Binance hesabınız yoksa aşağıdaki bağlantıları kullanarak Paribu ve Binance hesap açma ve bu borsaları kullanma rehberlerimizi okuyabilirsiniz.

Paribu Borsası Üzerinden Litecoin (LTC) Nasıl Alınır?

İlk olarak Paribu hesabınız yoksa buradan nasıl hesap açılacağını ve Paribu’nun nasıl kullanılacağını öğrenebilirsiniz.

Paribu borsası üzerinden Litecoin (LTC) almak için hesabınıza giriş yapın. Ana sayfadan “Piyasalar” sekmesine tıklayın. Sol tarafta yer alan küçük menüden LTC-TL çiftini bulun ve üzerine tıklayın. Karşınıza aşağıdaki resimdeki gibi bir ekran çıkacaktır.

Litecoin (LTC) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi - Koinbox.Net
https://www.paribu.com/#/market/ltc-tl

Kırmızı daire içine alınmış alandan TL karşılığında LTC alabilirsiniz. Paribu’dan Litecoin (LTC) almak için Limit, Piyasa ya da Koşul emirlerini kullanabilirsiniz. Paribu’da Litecoin’in günlük en düşük ve en yüksek fiyatını üst menüden kontrol edebilirsiniz. Ayrıca cüzdanınızda bulunan LTC miktarı sağ üst köşede yer alacaktır. Paribu’da Litecoin aldıktan sonra bu kısmı kontrol ediniz.

Binance Borsası Üzerinden Litecoin (LTC) Nasıl Alınır?

TRBinance’da şu anda Litecoin (LTC) ve Türk lirası çifti olmadığından dolayı bu adıma Binance’ın küresel versiyonundan devam edeceğiz. Yine de TrBinance’a Litecoin geldiği LTC satın alım işlemleri aşağıdaki gibi olacaktır. Binance borsasında hesabınız yoksa ya da Binance’ı kullanmayı bilmiyorsanız buradan detaylı anlatım rehberimize bakabilirsiniz. Binance borsası üzerinden Litecoin (LTC) almak için ilk olarak hesabınıza giriş yapın. Daha sonra ana menüden “Piyasalar” sekmesine tıklayın. Karşınıza çıkacak ekrandan Litecoin (LTC) kripto para birimini bulun.

Litecoin (LTC) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi - Koinbox.Net
https://www.binance.com/tr/trade/LTC_USDT?layout=pro

Yeni açılan sayfada sağ tarafta bulunan menüden Litecoin (LTC) satın alabilirsiniz. Ayrıca bu sayfadan Litecoin (LTC) grafiğini, o anda gerçekleşen alım ve satımları, açık emirlerinizi ve işlem geçmişi gibi bilgileri görebilirsiniz.

Litecoin (LTC) Nasıl Saklanır?

Litecoin (LTC) Nasıl Alınır? konusunu öğrendik şimdide LTC’nin nasıl saklanacağına bakalım: Litecoin (LTC) saklamak için 3 çeşit kripto para birimi cüzdanı kullanabilirsiniz. Bunlar borsa cüzdanları, soğuk cüzdanlar ve sıcak cüzdanlardır. Ticaret yapacak iseniz borsa cüzdanları ve sıcak cüzdanlar tercih edilir. Uzun vadeli olarak Litecoin (LTC) yatırımı yaptıysanız bir soğuk cüzdan olan donanım cüzdanı almayı düşünmelisiniz.

Litecoin (LTC) Nasıl Çalışır?

Litecoin’in 2.5 dakikalık blok doğrulama süresi olduğundan dolayı LTC ağında ticari işlemler çok hızlı yapılır. LTC ağında yapılan her bir işlem hızlı bir şekilde blok zincirin bloklarına kaydedilir.

Litecoin (LTC), Bitcoin’e (BTC) çok benzer. LTC’den BTC gibi kripto para madenciliği sistemi kullanır ve toplamda dolaşımda 84 milyon adet Litecoin (LTC) olabilir. Litecoin ve Bitcoin’in benzerliklerini karşılaştırmak için buraya tıklayarak Bitcoin (BTC) hakkındaki rehberimizi okuyabilirsiniz.

İlk Litecoin (LTC) madencileri Kasım 2015’e kadar blok başına 50 LTC kazandı. Bu tarihten sonra BTC’de de olduğu gibi Litecoin madencilik ödülleri yarıya indirildi. Bu halving adı verilen madencilik ödüllerinin yarıya indirilme işlemi şu anda hala devam etmektedir. 84 milyon adet LTC arzına ulaşıldıktan sonra LTC madenciliği son bulacaktır.

Litecoin (LTC) Kaç TL?

Şu anda Litecoin (LTC) Türk lirasından işlem görmektedir. Her dakika güncellenen LTC/TRY grafiği aşağıdaki gibidir:

Litecoin (LTC) Hemen Satıp Paraya Çevrilir mi?

Litecoin (LTC) çıktığından beri kripto para birimi topluluğu tarafından çok sevilen bir kripto para olmuştur. Bu yüzden Litecoin (LTC) satıp paraya çevirme işlemi çok hızlı bir şekilde gerçekleşebilir. Buna ek olarak Litecoin ağı özellikle ticari işlemlerin hızlılığına ve verimliliğine odaklandığından dolayı Litecoin (LTC) işlemleri neredeyse anında gerçekleşir.

Litecoin (LTC) Aldıktan Sonra Nasıl Saklayabilirim?

Şu anda en iyi ve en güvenilir Litecoin (LTC) cüzdanları aşağıdaki gibidir:

  1. Ledger Nano S
  2. Atomic Wallet
  3. Guarda Wallet
  4. Trezor
  5. Trust Wallet
  6. Exodus Wallet

Kredi Kartı ile Litecoin (LTC) Alabilir miyim?

Evet, kredi kartı ile Litecoin (LTC) alabilirsiniz. Günümüzde çoğu kripto para birimi borsası kredi kartları ya da banka kartları ile Litecoin (LTC) alımını desteklemektedir.

Litecoin (LTC) Cüzdanı Nasıl Açılır?

Litecoin (LTC) saklama yöntemini ve hangi cüzdanı seçtiyseniz bu cüzdanının internet sitesine giderek Litecoin (LTC) koinlerinizi saklamak için hesap açın. Yeni kripto para birimi cüzdan bilgilerinizi ve güvenlik ayarlarınızı yaptıktan sonra LTC’lerinizi kullandığınız borsa hesabınızdan cüzdanınıza gönderin. Bu işlemi yapmadan önce en az 2 kez cüzdan adresinizi kontrol edin ve adresinizi doğru bir şekilde girdiğinizden emin olun.

Litecoin (LTC)
Litecoin (LTC) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi - Koinbox.net

Litecoin (LTC) Geleceği

Litecoin (LTC) çıktığı yıldan beri çok sevilmiştir ve Bitcoin’e benzerliğinden dolayı çoğu kişi tarafından Dijital Gümüş olarak düşünülmektedir. Bitcoin ise Dijital Altın olarak görülmektedir.

Litecoin (LTC) piyasa değeri ile şu anda en büyük ilk 10 kripto para birimi arasındadır ve uzun bir süredir bu yerini korumaktadır. Litecoin’in ağı hızlı ve verimli olması ve sabit bir arzının olması uzun vadede LTC’nin başarılı konumunu koruyacağını göstermektedir. Bu yüzden LTC’nin kullanım alanı ve hatta belki de fiyatı ilerleyen yıllarda artacaktır.

Litecoin (LTC) Satın Al İşlemi Güvenilir mi?

Litecoin (LTC) yüksek hacmi nedeniyle satın al işlemi güvenilirdir. Tercih ettiğiniz bir kripto para birimi borsasından sadece dakikalar içinde Litecoin (LTC) satın alabilirsiniz.

Litecoin (LTC) Nasıl Alınır? rehberimizin sonuna geldik bu rehberde görmek istediğiniz başka detaylar varsa bize yorumlardan ya da Telegram kanalımızdan ulaşabilirsiniz.

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 3 Puan: 4.7]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün