Coin Rehberi

Litecoin (LTC) Neden Artıyor?

Kripto para dünyasında önemli bir yere sahip olan Litecoin, gösterdiği yükseliş ile gündemde kalmaya devam ediyor. Birçok yatırımcı ile birlikte sektörü yakından takip eden önemli bir kesim, ‘Litecoin Neden Artıyor?’ sorusunu sıkça dile getiriyor. Bu yazımız içerisinde Litecoin’in yaşadığı artışın altında yatan nedenler hakkındaki incelemelerimizi bulabilirsiniz…

Litecoin (LTC) Fiyatı Neden Artıyor?

Litecoin’in şu sıralarda gösterdiği artışın arkasındaki en büyük nedenin, Bitcoin’in yakaladığı olumlu hava olduğunu söyleyebiliriz. Uzun bir aranın ardından değerini 11 bin dolar direncinin üzerine çıkarmayı başaran Bitcoin, piyasada yer alan diğer varlıklara da olumlu etki yapmış olarak görülüyor. Bu etkilerden faydalanan bir varlığın da Litecoin olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bitcoin ile doğru orantılı olarak yükselişine devam eden Litecoin, şu günlerde yatırımcılarının yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Uniswap Protocol Token (UNI) Nedir? Nasıl Alınır?

Litecoin (LTC) Fiyatı İlk Çıktığı Zaman Ne Kadardı?

Litecoin, 29 Nisan 2013 tarihinden bu yana yer aldığı piyasalardaki ilk açılışını 4,34 dolar seviyesinden yapmıştı. Şu sıralarda 47,13 dolar değeri ile piyasalarda yer alan Litecoin, ilk günden itibaren LTC sahibi olan yatırımcısına ise yüzde binlik bir getiri sağlamış durumda.

Litecoin (LTC) Yükselmesi için Ne Gerekli?

Litecoin’in yükselmesi için gerekli olan durumların başında, yaşayacağı yarılanma dönemleri bulunuyor. Halving olarak da bilinen bu yarılanmalar, varlıkların dolaşımda bulunan arzının azaltılarak, talebinin yükseltilmesini sağlıyor. Bu durumda da talebin yükselmesi, aynı doğrultuda fiyatının da yükselmesini sağlıyor.

Litecoin (LTC) Neden Artıyor?

https://www.google.com/finance

Litecoin (LTC) Rekor Fiyatı

Litecoin’in bugüne kadar piyasalarda gördüğü en yüksek fiyatının, 19 Aralık 2017 tarihinde aldığı 375,29 dolarlık değeri olduğunu görüyoruz. Litecoin’in tüm zamanlardaki en düşük değerini ise 14 Ocak 2015 günü 1,11 dolar ile aldığını söyleyebiliriz.

Litecoin (LTC) Güncel Fiyatı Ne Kadar?

Litecoin’in güncel fiyatının 47,13 USD olduğunu görüyoruz.

1 Litecoin (LTC) Kaç TL?

1 Litecoin’in Türk Lirası karşısındaki değerini ise 374,10 TL olarak söyleyebiliriz.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Digibyte Nedir? Nasıl Alınır?

Litecoin (LTC) Neden Artıyor?

TradingView LTCTRY: https://www.tradingview.com/symbols/LTCTRY/

Litecoin (LTC) Fiyatı Düşer mi?

Litecoin, birtakım nedenler dolayısı ile belirli veya belirsiz zaman aralıklarında düşüş gösterebilir. Bu nedenlerin başında da beklenen yarılanma döneminin yaklaşması gelir. Halving döneminin yaklaşması ile beraber fiyatı düşebilen Litecoin, daha sonrasında ise bu düşüşün etkilerini kaybederek artı yönde ilerleyebilir.

Aynı zamanda Litecoin, tıpkı şu an olduğu gibi Bitcoin’in gidişatına göre de fiyatına yön verebilir. Nasıl ki şu sıralarda Bitcoin yükselişte iken fiyatını arttırabiliyorsa, Bitcoin’in düşüş gösterdiği zaman aralıklarında Litecoin de değer kaybı yaşayabilir.

Ayrıca Litecoin’in yer aldığı borsaların çökmeler yaşaması veya adlarının türlü skandallara karışması da göreceği ilgiyi azaltabilir ve bundan dolayı da fiyatının düşmesine neden olabilir.

Litecoin (LTC) Yükselmesinin Arkasındaki Nedenler

Litecoin’in şu sıralarda gördüğü yükselişin arkasında yatan en temel neden, lider kripto para birimi Bitcoin’in, büyük bir yükseliş dönemi içerisinde yer almasıdır. Bir hayli uzun süredir kıramadığı direnç noktalarını aşmayı başaran Bitcoin, Litecoin ve diğer birçok kripto para biriminin de yükseliş yaşamasında öncü rol oynadı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Tezos Coin (XTZ) Nedir? Nasıl Alınır?

Ayrıca Litecoin son dönemde arka arkaya imzaladığı ortaklık anlaşmalarının sayesinde de fiyatını yükseltmeyi başarmış durumda. Film yapımcılığından oyun sektörüne kadar birçok farklı alanda girişimlerde bulunan Litecoin, ismini daha iyi duyurmaya başladı ve bu durum doğrudan fiyatına yansıdı.

“Bitcoin’e Günde 10 Dolar Yatırsaydınız Ne Olurdu?” adlı rehberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/bitcoin-gunde-10-dolar/

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu