Anasayfa Coin Rehberi Litecoin Neden Düşüyor?

Litecoin Neden Düşüyor?

Coin Rehberi

Litecoin neden düşüyor? Litecoin neden yükselmiyor? Litecoin ne zaman yükselecek? Litecoin ilk çıktığında ne kadardı? Detaylar içeriğimizde...

Litecoin Neden Düşüyor?

Kripto para sektörünü oldukça yakından takip eden kişilerin en fazla sorduğu soruların başında ‘Litecoin Neden Düşüyor?’ sorusunun yer aldığını görüyoruz. Litecoin, yaşadığı düşüş ile yatırımcılarını hayal kırıklığına uğratırken, birçok kişi de bu düşüşün altında yatan nedenleri merak ediyor. Bu yazımızda Litecoin’in yaşamış olduğu düşüşün altında yatan nedenleri inceledik…

Litecoin İlk Çıktığı Zaman Ne Kadardı?

Litecoin’in ilk çıktığı tarih olan 29 Nisan 2013 tarihinde, piyasalardaki ilk açılışını 4,34 dolardan yapmış olduğunu görüyoruz. Bu da şu sıralarda 49,74 dolar değeri ile işlem gören Litecoin’in, piyasalara girdiği günden beri kendisine sahip olan yatırımcısına yüzde 1000’in üzerinde bir getiri sağladığını bizlere gösteriyor.

Litecoin Neden Düşüyor?

Litecoin Neden Yükselmiyor?

Litecoin yatırımcılarının yanı sıra sektöre ilgi duyanların en çok merak ettiği konular arasında Litecoin’in neden yükseliş yaşamadığı geliyor. Litecoin, genellikle yaşadığı yarılanmalara göre fiyat değişiklikleri yaşıyor. Talebin artış göstermesine neden olan halving işleminin arından, Litecoin fiyatı da yükselişe geçebiliyor. Ancak şu sıralarda Litecoin’in beklenen bir yarılanması olmadığı için fiyatında da önemli yükselişler yaşanmıyor.

Litecoin Ne Zaman Yükselir?

Litecoin’in ne zaman yükseleceğine dair kesin bir tarih belirtmek mümkün olmasa da yaşayacağı yarılanmaların ardından yükseliş gösterebileceğine dair bir öngörüde bulunabiliriz. Bunun yanı sıra Bitcoin’in öncülük ettiği kripto para piyasasının olumlu bir hava yakalaması ve boğa sezonuna giriş yapılması gibi durumlar da Litecoin’in yükseliş yaşamasını sağlayabilir.

Litecoin Yükselmesi için Ne Gerekli?

Litecoin’in yükseliş yaşayabileceği durumların başında, yarılanma da dediğimiz halving işlemleri geliyor. Yarılanma işleminin temelinde, varlıkların arzı düşürülürken, bu arzına gösterilen talebin artması yatıyor. Bu uygulama sonucunda da ekonominin temel prensipleri doğrultusunda bir fiyat artışı gerçekleşiyor.

Ayrıca Litecoin, birçok altcoin gibi Bitcoin’in hareketlerinden de etkilenebiliyor. Bitcoin’in boğa koşusuna giriş yapması veya önemli bir yükseliş göstermesi de Litecoin fiyatının yükselmesinde önemli bir role sahip olabilir.

Litecoin Neden Düşüyor?

Litecoin (LTC) Düşmesinin Arkasındaki 5 Temel Neden

Litecoin’in yaşadığı düşüşlerin arkasında yatan temel nedenlerin başında, gerçekleşecek yarılanma tarihinin yaklaşması yatıyor. Genellikle kripto paralar, yaşayacağı yarılanmalardan önce bir fiyat düşüşü yaşarken, yarılanmanın ardından ise görülen talebin artması nedeniyle önemli bir yükseliş yakalarlar. Bu durum Litecoin için de geçerlidir.

Litecoin’in düşmesinin arkasındaki nedenlerden bir diğeri de Bitcoin’in benzer doğrultuda bir düşüş trendi içerisinde olmasıdır. Sektörün lideri olarak piyasalara yön veren birçok altcoini etkileyen Bitcoin’in içerisinde bulunduğu düşüş dönemlerinde, Litecoin’in de benzer bir düşüş yaşaması oldukça yüksek bir ihtimaldir.

Bunun yanı sıra Litecoin, borsaların zaman zaman yaşadığı çöküşlerden ve borsalar hakkında yürütülen soruşturmalardan da etkilenebiliyor. Böyle durumlarda bu borsalarda işlem gören varlıklar, güvensizlik ortamının oluşması nedeniyle olumsuz olarak etkilenebiliyor. Litecoin de birçok kripto para birimi gibi bu durumlardan etkilenerek düşüş yaşayabiliyor.

Litecoin Neden Düşüyor? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)