Kripto Para HaberleriBitcoin Haberleri

Litecoin sahiplerinin Bitcoin alması öneriliyor

Geçen yıl, Litecoin’in yaratıcısı Charlie Lee, tüm LTC varlıklarını sattığını açıklayarak kripto para yatırımcılarının tepkisi ile karşı karşıya kalmıştı. Kripto paralarını satma nedeni hakkında o dönemde kendi ağzından yaptığı açıklamada kripto para üzerinde bazı testler yapmak istediğini ve bu testleri yaparken kendisinin kayıp riski ile bunu yapamayacak olduğunu açıklayan ve lince uğrayan Lee, birçok LTC sahibinin o dönemde kripto paralarını satmasına ve BTC alarak kendilerini güvence hissetmesine kendi eli ile sebep olmuştu.

Lee hakkında bazı kripto para yatırımcıları, yaşanan düşüşlerden sonra tüm suçlunun kripto paranın sahibi Lee olduğunu iddia etmiş, Lee tarafından yapılan bazı testlerin bilerek ve isteyerek kripto para fiyatlarını düşürmede etkili olan testler olduğunu açıklamışlardı.

Lee, daha sonra kripto para yatırımcılarından kendi yaptığı açıklamalarında yanlış kelimeler kullandığını ve hatalı olduğunu açıklayarak özür dilemişti ancak iş işten geçtikten sonra dilenen bu özür tekrar LTC alımında pek bir etki gösterememişti. Kripto para uzmanları yaşanan bu olay sonrasında LTC’nin tarihinde bundan sonra iyi bir yatırım alamayacak olduğunu, tekrar düşüş yaşayacak ve asla büyük yatırımları Lee’nin açıklamalarından sonra hak etmeyecek olduğunu açıklayarak gündeme nokta koymuşlardı.

Ve 2018’in büyük bir kısmı için, bu eleştirmenlerin haklı çıktıkları göründüğü için, LTC’nin Aralık 2018’in ortasına kadar 350 dolar’lık bir zirveden 22 dolar’a düştüğü söylenmişti. son nefesini soluduğu iddia ediliyordu. Fakat LTC bir süre sonra yükselmeye başladı ve kripto para piyasasında ilgi görmeye başladı. BTC ile LTC arasında karar vermekte zorlananlar yarı yarıya yatırım yapmayı tercih ettiler.

Bitcoin Al, Litecoin Sat

Litecoin hakkında bazı analistler, bir süre önce tekrar bu açıklamalarını gündeme taşıdılar ve kripto paraların yükselmeye başladığı bugünlerde LTC alanların yine bir test ile karşı karşıya kalmayacak olduklarının asla Lee tarafından garantisinin verilmediği ve daha güvenli kripto para yatırımı yapmak isteyenlerin BTC almalarını, ellerinde olan LTC’leri ise satmalarını istiyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Greenspan: Bitcoin rallisi 1 Ocak'ta görülebilir

Bitcoin sahipleri ve Litecoin sahipleri arasında bu tartışmaların bir süre daha devam edebilecek olduğu ve piyasada kararsızların Bitcoin’den yana tercihlerini kullanacak oldukları kesin.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu