Anasayfa Sektörel Londra Borsası'ndan Blockchain Hamlesi: Yeni Bir Merkez Yolda!

Londra Borsası'ndan Blockchain Hamlesi: Yeni Bir Merkez Yolda!

Sektörel

Londra Menkul Kıymetler Borsası Grubu, blockchain destekli bir ticaret merkezi kurmayı planlıyor.

Londra Borsası'ndan Blockchain Hamlesi: Yeni Bir Merkez Yolda!

Bir şirket yöneticisi, Financial Times'a verdiği demeçte, Londra Menkul Kıymetler Borsası Grubu'nun (LSEG), geleneksel finansal varlıkların kapsamlı ticaretini sunmak için blockchain kullanma potansiyelini araştırdığını söyledi.

LSEG Sermaye Piyasaları Başkanı Murray Roos'a göre; şirket, yaklaşık bir yıl boyunca blockchain destekli bir ticaret merkezi potansiyelini inceledikten sonra bir dönüm noktasına ulaştı. Roos; şirketin, sonunda planları ileriye taşımaya karar verdiğini ekledi.

Amaç, dijital teknolojiyi kullanarak daha akıcı, daha sorunsuz, daha ucuz ve daha şeffaf bir süreç oluşturmak ve bunun düzenlenmesini sağlamaktır.

Roos, ayrıca Londra Menkul Kıymetler Borsası Başkanı Julia Hoggett'ın projeye büyük olasılıkla liderlik edeceğini söyledi.

Londra Borsası'ndan Blockchain Hamlesi: Yeni Bir Merkez Yolda!

"Kesinlikle Kripto Varlıklar Çevresinde İnşa Edilmeyecek"

LSEG, geleneksel varlıkların satın alınması, satılması ve elde tutulması verimliliğini artırmak için Bitcoin (BTC) gibi kriptoları destekleyen blockchain teknolojisini keşfetmeye daha fazla ilgi gösteriyor. Fakat Roos, bunun "kesinlikle kripto varlıklar etrafında hiçbir şey inşa etmediğini" doğruladı.

Borsa, projeye devam etmeden önce halka açık blockchain teknolojisinin "yeterince iyi" olduğunu ve yatırımcıların hazır olduğunu doğrulamak istedi.

Roos; planın başlaması halinde LSEG'nin, finansal varlıkların ihraçtan ticarete, mutabakata ve uzlaşmaya kadar "uçtan uca blockchain destekli" yaşam döngüsünü sunan ilk büyük borsa olacağını söyledi.

En eski küresel borsalardan biri olan LSEG, blockchain tabanlı piyasa girişimi için ayrı bir varlık kullanmayı planlıyor. Borsa, halihazırda İngiltere'deki hükûmetin ve Hazine Bakanlığı'nın yanı sıra farklı bölgelerdeki düzenleyicilerle de görüşmelerde bulunuyor ve önümüzdeki yıl içinde ilk piyasayı başlatmayı planlıyor.

Roos, "Nihai hedef, tüm bölgelerdeki katılımcıların diğer bölgelerdeki insanlarla kurallara, yasalara ve düzenlemelere tamamen uyarak, potansiyel olarak aynı anda birden fazla bölgeyle etkileşime girebilmelerini sağlayan küresel bir platformdur. Bu, analog bir dünyada mümkün olmayan bir şeydir." diye ekledi. 

Bu hamle, genellikle "çok zor" ve hantal olan manuel süreçlere dayanan finansal varlıkların ihracı ve ticareti sürecini kolaylaştıracaktır. Ayrıca LSEG, modelin özel piyasalardaki potansiyelini kanıtlamasının ardından dijital işi diğer varlıklara genişletmeyi planlıyor.

Kaynak: Cryptonews

Londra Borsası'ndan Blockchain Hamlesi: Yeni Bir Merkez Yolda! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan