Londra Menkul Kıymetler Borsası CEO’su’ndan DLT açıklaması

2 Dakikada Okunabilir


Londra Menkul Kıymetler Borsası CEO’su CNBC’ye, blok zincirinin dağıtılmış defter teknolojisi hakkında İngiliz borsasında gelecekteki bir rol oynayabileceğine dikkat çekerek menkul kıymetlerin ihraç edilmesinde ve ödenmesinde çok iyi kullanılabileceğini söyledi.

Kripto paralar hakkında bazı testler yapan ve bu testleri yaparken birçok insanın ilgisini çeken İngiltere, Brexit sürecinden kripto para borsalarının nasıl etkilenecek olduğu, kripto para yatırımcılarının ülkede hizmet alıp, hizmet vermeye devam edebilecek oldukları hakkında henüz kesin olmayan bazı açıklamalar yapmasına rağmen, kripto para yatırımcılarının gelecekte daha fazla İngiltere’de kripto para ve Blockchain teknolojisi hizmetlerine ilgi göstermesi bekleniyor. Bitcoin’in fiyatının artması durumunda Avrupa bölgesinde en çok ilginin İngiltere’de görülecek olduğunu tahmin eden bazı kripto para analistleri var iken, bunların sayısının değiştiği bilinmekte.

İngiltere’de yeni çalışmalar var

İngiltere’de kripto paralara olan ilginin bu kadar fazla olması ve Avrupa’da en fazla İngiltere’nin bölgesel olarak kripto paralara ilgi göstermesi yatırımcılarında ilgisini çeken bir konu. Borsalar, kripto para sahibi olan İngiliz vatandaşlarına daha iyi hizmet sunmak için destek hizmetlerini, komisyonlarını ve kripto para borsasının mevcut çalışmaları ve İngiltere’ye özel olarak uygulamalarını bu süreçte sık sık gözden geçirmek zorunda kalabiliyorlar.

Nikhil Rathi borsadaki rakiplerinden pek çok yeni teknolojik yenilik ve fikrin olduğunu gözlemlediğini ve bazılarının “pazarda büyük ilgi kazanacağına” inandığını açıkladı:

İHRAÇ İŞLEMİNDE BİR UYGULAMAYA SAHİP OLAN DAĞITILMIŞ DEFTER TEKNOLOJİSİNİ KESİNLİKLE GÖREBİLİRSİNİZ. BU TEKNOLOJİNİN YERLEŞİMDE DE KULLANILDIĞINI GÖREBİLİYORUM.

Avrupa’da, bazı ülkeler borsada blok zinciri benimseme yönünde adımlar atmaya başlamıştır. Örneğin, İsviçre’nin SIX kripto para borsası geçtiğimiz yıl bir kripto para platformu başlattı ve ticareti hızlandırmak için bir blok zincir inşa edecek. Cebelitarık Borsası şirket tahvilleri gibi menkul kıymetlerin dijital versiyonlarını içeren bir platform başlattıklarını açıkladı.

İngiltere’nin bu dönemdeki en büyük önündeki engel Brexit sürecinde Ekim ayına kadar bazı değişiklikler beklenmesi ve bunu beklerken aynı zamanda kripto para yatırımcılarının ülkede gasp ve benzer hack olaylarından kaçınmasını sağlamak. Yaz aylarında 2.5 milyon Sterlinlik kripto para biriminin sadece 2.5 ay kadar bir sürede çalınması İngiltere’de polis merkezlerinden kripto para yatırımcılarına uyarılar yapılmasına ve bunun için ayrı bir maliyet ortaya çıkmasına sebep olmuştu. Bitcoin yatırımcılarının sayısının gelecekte ülkede daha fazla artmasını henüz istemeyen ancak bazı resmi çalışmalar düzenleyen İngiliz hükümetinin kripto paralarla ilgili bakış açısının değişmesi de an meselesi.

Londra Menkul Kıymetler Borsası ayrıca, Nivaura’nın başlangıçta 20 milyon ABD doları tutarında bir fonlama turunda azınlık hissesi satın alarak, dünyanın ilk otomatik kripto para birimi cinsinden tahvilini ihraç ettiğini iddia etti. Bir devletin düzenleyici havuzunda Nivaura ile hisse senetlerinin ihracı, kabul edilmesi ve alım satımını test ederken, bunun fiili konuşlandırmaya yol açabileceği konusunda resmi bir gösterge henüz bugüne kadar maalesef olmamıştı.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
403
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
403
Şaşkın
Lol Lol
121
Lol
Harika Harika
403
Harika
Korkunç Korkunç
363
Korkunç
Ali Gülle
Hayatımın büyük bir kısmını geçirdiğim İstanbul'dan hemen sonra Avrupa'ya taşınmam ile kripto para sahibi olmam aynı zamana denk geliyor. Avrupa'da kripto paraların daha fazla insana ulaşması ve daha fazla insanın bilgi sahibi olması için buradayım.
error: Kopyalama Engellendi!