Anasayfa NFT Lüks Saat Üreticisinden NFT Tabanlı Dijital Pasaport Adımı!

Lüks Saat Üreticisinden NFT Tabanlı Dijital Pasaport Adımı!

NFT

Lüks saat üreticisi Panerai, saatlerine NFT tabanlı dijital pasaportlar eklemeyi planlıyor.

Lüks Saat Üreticisinden NFT Tabanlı Dijital Pasaport Adımı!

İtalyan lüks saat üreticisi Panerai, 3 Ekim'den sonra satılan her saate NFT tabanlı bir "dijital pasaport" eklemeyi planladığını açıkladı.

Panerai dijital pasaportu, her bir saat hakkında ayrıntılı bilgi içeren bir belge işlevini görecek. Bu pasaport, saatin dijital kimliğini oluşturacak ve satın alma sırasında saatin orijinalliğini kanıtlayacak.

Blockchain destekli bu dijital pasaportu uygulamak için Panerai, bir Web3 çözüm sağlayıcısı olan Arianee ile ortaklık kurdu. Lüks marka, bu girişimi Şanghay'da düzenlenecek olan Watches and Wonders fuarında sergileyecek.

Pasaportun devredilebilir yapısı, saatin teknik özelliklerini ve ömrü boyunca yolculuğunu belgeleyerek sonraki sahiplere aktarılmasına imkân tanıyor.

NFT Pasaportu Uluslararası Sınırlı Garantiyi Uzatıyor 

Panerai'nin NFT pasaportu, saatlerinin uluslararası sınırlı garantisini 8 yıla kadar uzatarak sahiplerine ek bir avantaj sunuyor ve kaydı teşvik ediyor. Şirket, 163 yıllık mirasıyla bu işlevselliğin "daha fazla katma değerli hizmet ve avantaja" kapı açacağını öngörüyor.

Panerai, Arianee'nin teknolojisini ilk olarak Mart 2022'de Radiomir Eilean Experience saatinin sınırlı bir sürümü için entegre etti. Bu özel sürüm, türünün tek örneği bir NFT sanat eserini içeriyordu ve dijital pasaportun hizmetin sanatsal ve deneyimsel yönlerinde rol oynadığı gelişen bir içeriğe sahipti.

O dönemde Panerai, dijital pasaport işlevselliğini tüm saatlerine genişletme niyetini dile getirmişti. Şimdi daha geniş kapsamlı bir sunumla lüks endüstrisinin mevcut Web3 görünümüyle uyumlu olarak, faydaya ve gelişmiş müşteri deneyimine odaklanılıyor.

Panerai CEO'su Jean Marc Pontroué, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Müşteri deneyimini yükseltmeye kararlı bir şekilde, değişen zamana uyum sağlamak için sürekli olarak uyum sağlıyor ve yenilikler yapıyoruz. Dijital kimliklerin, müşterilerimizin saatlerinin yaşam döngüsünü izlemelerine, orijinalliğini kanıtlamalarına ve her bir saate özel ısmarlama hizmetlerden yararlanmalarına imkân tanıyarak değerli varlıkların mülkiyetini dönüştürmeye hazır olduğuna kesinlikle inanıyoruz." ifadelerini kullandı.

Saat sahipleri, dijital pasaportlarını Panerai butiklerinden satın alırken ya da garanti kartındaki QR kodunu taratarak talep edebilirler.

Lüks saat endüstrisiyle güçlü bağlar kuran Arianee, 2020'nin başlarında saat üreticisi Breitling ile dijital kimlik konusunda iş birliği yaptı. Şirket; ayrıca L'Oreal, Moncler, Lacoste ve Richemont Group gibi tanınmış markalarla da çalışıyor.

Lüks Markalar Sahtecilikle Mücadele İçin NFT'leri Benimsiyor

Lüks Saat Üreticisinden NFT Tabanlı Dijital Pasaport Adımı!

Panerai'nin yeni özelliği; lüks markaların, ürünlerin meşruiyetini sağlamak için giderek daha fazla NFT'lere yönelmesiyle ortaya çıkıyor.

Miu Miu'nun ana şirketi Prada Group, Aura Blockchain Konsorsiyumu ile iş birliği yaparak, müşterilerin satın aldıkları ürünlerin orijinalliğini doğrulamalarına imkân tanıyan blockchain hizmetlerini başlattı.

Aura Konsorsiyumu'nun blockchain teknolojisi, müşterilerin dijital bir orijinallik sertifikasına erişerek ürünleri doğrulamalarını sağlıyor.

Müşteriler, gömülü NFC çipleri içeren Maison Margiela Tabi ayakkabıları gibi ürünlere akıllı telefonlarını dokundurabiliyorlar.

Çip; daha sonra telefonu, şirketin ürünün menşei hakkında bilgilerle birlikte bir orijinallik sertifikası sağladığı bir web sitesine yönlendiriyor. 

Kaynak: Cryptonews

Lüks Saat Üreticisinden NFT Tabanlı Dijital Pasaport Adımı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Zettelkasten Coin (ZTTL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik