Kripto Para Haberleri

Lüksemburg finans yetkilileri: BitPay’in sahtesine dikkat edin!

Lüksemburg’da yetkililer BitPay benzeri bir platformun söz konusu olabileceğini ve bu konuda Lüksemburg’da yaşayan tüm vatandaşların BitPay çakmasına dikkat etmesi ile ilgili bir yeni uyarıda bulundu. BitPay’in Bitcoin ve Ethereum ile ödeme yapma platformu olduğunun altını çizerek açıklama yapan finans otoriteleri BitPay ve benzer platformların sahtelerinin oluşmaya başladığı uyarısında bulundu.

BitPay sahtesi hizmetler nasıl anlaşılır?

BitPay ile ödeme yaparken belirli güvenlik önlemleri alınıyor diye uyarılarını sürdüren Lüksemburg finans otoriteleri, bu platform ile ödeme yaparken mutlaka url kısmına dikkat edilmesini ve BitPay.com yazıyorsa doğru olduğunu ancak BitPayy.com veya farklı bir url yazıyorsa sahte bir BitPay çakması olabileceği konusunda uyarılarda bulundu.

Finans dünyası son yıllarda kripto para dolandırıcılıkları ve daha birçok vaka ile karşı karşıya kaldı. Yatırımcıların kripto para birimlerinin siber saldırılar ile çalınması, sahte kripto para cüzdanı adresleri düzenleyen bir takım virüs ve benzer siteler ve daha birçok sorun oldu ve oluyor.

BitPay platformunun sahteciliğe karşı aldığı önlemler var ancak bu önlemler yeterli değil. BitPay’in sahteciliğe ve dolandırıcılığa karşı daha iyi önlemler alması gerek ve bu önlemler kısa sürede alınmaz ise sorun yaşanabilir. Lüksemburg BitPay platformunu yasaklamayı düşünmüyor ancak büyük bir dolandırıcılık olmasının engellenmesinde BitPay’de kendisini sürekli güçlendiriyor.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Sıcak gelişme: BitPay'den dev atak! BitPay Send devri başlıyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu