Anasayfa Maker Haberleri LUNA ve UST’den Kaçanlar Bu Altcoine Geçti! %30 Arttı

LUNA ve UST’den Kaçanlar Bu Altcoine Geçti! %30 Arttı

Maker Haberleri

Terra'nın çöküşü ortasında LUNA ve UST’den kaçan yatırımcılar bu sabitcoin ve platformun yönetişim tokenine akın etti. Fiyatı %30 arttı!

LUNA ve UST’den Kaçanlar Bu Altcoine Geçti! %30 Arttı

Terra'nın çöküşü ortasında LUNA ve UST’den kaçan yatırımcılar MakerDAO’nun DAI sabit coinine geçince DeFi tokeni Maker (MKR) fiyatı %30 değer kazandı.

Terra'nın çöküşünün ortasında, yatırımcılar Maker'ın yerel yönetim tokenini ve DeFi protokolünün yerel sabit coini DAI'a adeta akın etti. Kripto para piyasaları 13 Mayıs Cuma sabahı bir toparlanma rallisi yaparken MakerDAO’nun yönetişim tokeni MKR, yatırımcıların Terra'nın devam eden çöküşü sırasında DAI sabit coini üzerine bahse girmesiyle %30 arttı.

CoinMarketCap'e göre Cuma günü erken saatlerde MKR, 1,4 milyar dolarlık piyasa değeriyle sekizinci en büyük DeFi (merkezi olmayan finans) tokeniydi. Bu arada DAI, 6,47 milyar dolarlık piyasa değeriyle dördüncü en büyük sabit coin oldu.

DeFi Llama'ya göre bu artış, Cuma günü merkezi olmayan protokollerde kilitlenen 146 milyar dolarlık toplam değerin %7'sini oluşturan MKR'yi ikinci en büyük DeFi tokeni yaptı. Bu süreçte Maker; Curve, SushiSwap ve Lido'yu geride bıraktı. Son 24 saat içinde, DAI'nin piyasa değeri de kabaca %2 artarak 6.34 milyar dolardan 6.47 dolara yükseldi. Bu artış, hafif olsa da kullanıcıların yakın zamanda daha fazla DAI basmak için Maker'a yöneldiğini gösteriyor.

LUNA ve UST’den Kaçanlar Bu Altcoine Geçti! %30 Arttı

Terra'da Sorunlar Devam Ediyor

Terra protokolünde sorunlar devam ederken MKR'ye ve projenin DAI sabit coinine büyük ilgi artışı var. Terra doğrulayıcıları dün yaklaşık iki saatliğine blok zincirini durdurdu, daha sonra işlemleri açtı ve ancak bundan birkaç saat sonra tekrardan durdurdu.

O zamandan beri LUNA fiyatı düne göre %99,9 düşüşle 0,000353 dolara düştü. Bu arada, TerraUSD algoritmik sabit coini UST, son 24 saat içinde %69 düşüşle 0.19 dolara düştü. LUNA ve UST fiyatı düştükçe Binance, OKX ve diğer borsalar bu altcoinlerdeki ticareti durdurma ve bunları listeden çıkarma planlarını uyguladı.

LUNA ve UST’den Kaçanlar Bu Altcoine Geçti! %30 Arttı içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)