Kripto Para Haberleri

Madencilerin Yeni Adresi Teksas Oldu

Çin’in madencilik faaliyetleri hamlesi üzerine madenciler yavaş yavaş bölgeyi terk etmeye başladı. Sichuan eyalet yönetimi tarafından yapılan açıklama da tuzu biberi oldu diyebiliriz. Kısa bir süre önce madencilik faaliyetlerinin durdurulması kararı alındı ve bu sert karar ile birlikte üreticiler de kendine yeni bir bölge aramaya başladı.

Teksas, an itibarıyla madenci göçüne tanıklık ediyor ve bizler de bu keyifli yolculuğu yakından takip ediyoruz. Kendi para birimini daha popüler hale getirmek ve aslında bu paranın önünü açmak adına bu tür bir hamle yapıldı fakat bu durum hem kripto para piyasasına hem de yatırımcılara olumsuz yansıdı.

Çinli madenciler yeni dönem ve alınan kararlar ile birlikte Teksas’ta faaliyetlerine devam etmeyi düşünüyor. Sizler de gayet iyi biliyorsunuz ki Çin bu konuda en önemli adreslerden biri idi ve en büyük olmayı başardığını da görebiliyoruz. Şimdilerde bu unvanı bir başka büyük ülkeye kendi elleri ile vermeye hazır.

Abd, Madenciliğin Başkenti Olmaya Hazırlanıyor

kripto madenciliği

Aslında bugüne kadar Çin ile birlikte en büyük üreticilerden biri idi ancak Çin’in piyasadan çekilmesi ile birlikte Abd bu unvanı elde etmeye hak kazandı. Az önce de dile getirdiğimiz gibi madenciler kısa bir süre önce Teksas’a doğru yola çıktı. Burada daha rahat ve sorunsuz bir şekilde üretim yapabilecekler ve aslında tek amaçları da budur.

ABD için harika bir fırsat olduğunu biliyoruz ve madencilere kucak açacağından şüphemiz yok. Fakat bu denli büyük üretim merkezi olmak bazı sorunları da beraberinde getirecektir. Elektrik kesintileri ve doğaya verilen zararı düşündüğünüzde bile bunun ne demek olduğunu ve ne kadar sağlıksız sonuçlar doğuracağını sizler de anlamış olacaksınız.

Madencilik faaliyetleri elbette hız kesmeden devam edecek ancak Çin’in aldığı karar, piyasalara büyük ölçüde zarar verdi ve yatırımcıların kaybı da bir hayli fazla. Yakın gelecekte Çin farklı bir karar alır mı bilinmez ancak elindeki üreticileri kaçırmaya devam ettiği gerçeğini unutmamak gerekiyor.

İlginizi Çekebilir: Bitcoin Madenciliği Nedir ve Nasıl Yapılır?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 2 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu