Anasayfa Bitcoin Madencilik Devi Rekora İmza Attı: Bu Kadar BTC Üretti!

Madencilik Devi Rekora İmza Attı: Bu Kadar BTC Üretti!

Bitcoin

Madencilik devi Marathon Digital Holdings, Bitcoin (BTC) üretiminde önemli bir rekor kırdı.

Madencilik Devi Rekora İmza Attı: Bu Kadar BTC Üretti!

Marathon Digital Holdings, Mart ayı ve 2023'ün ilk çeyreği için Bitcoin (BTC) üretiminde, hash oranında ve mali durumunda rekor bir artış bildirdi.

Yapılan bir basın açıklamasına göre; Marathon, Mart 2023'te bir önceki aya göre yüzde 21 ve geçen yıla göre yüzde 74 artışla 825 BTC üretti.

Madencilik şirketi; aynı zamanda 2023'ün ilk çeyreğinde, 2022'nin dördüncü çeyreğine göre yüzde 41 artışla 2,195 BTC üretti. Şirketin günlük ortalama BTC üretimi, Aralık 2022'de 17 ve Mart 2022'de 14 iken Mart 2023'te 24,4 oldu.

Marathon, ayrıca 2023'ün ilk çeyreğinde Bitcoin madenciliği için kullanılan bilişimsel güç olan operasyonel hash oranını yüzde 64 artırdı.

Dijital madencilik ekibi, toplam Bitcoin ağ hash oranının yaklaşık yüzde 0,7'sine eşdeğer olacak şekilde saniyede 11,5 exahash (EH/s) operasyonel hash oranına sahip oldu. 

Marathon'un geliştirilmiş operasyonel hash oranı, daha önce Applied Digital'in Kuzey Dakota fabrikasında kurulu olan 13,000 Bitcoin madencilik teçhizatının yeniden etkinleştirilmesinden kaynaklandı.

Şirket, Ellendale tesisinde 9.400 S19 XP madencisini ve Jamestown operasyonunda yaklaşık 3,500 S19 XP madencisini ek 3,35 EH/sn karşılığında dâhil etti. 

Marathon'un Mali Durumu Toparlanmaya Başladı

Madencilik Devi Rekora İmza Attı: Bu Kadar BTC Üretti!

Operasyonel ilerlemesine ek olarak Marathon, borcunu azaltarak ve Bitcoin varlıklarını artırarak mali durumunu da iyileştirdi. Şirket, borcunun 50 milyon dolarını kapatarak Silvergate Bank ile kredi olanaklarını sonlandırdığını bildirdi. 

Marathon, Signature Bank çöküşünden önce banka tarafından tutulan 142 milyon dolara erişimi olduğunu açıkladı. Ayrıca, başarısız teknoloji kredi kuruluşu Silicon Valley Bank ile doğrudan ticari bağları olmadığını da doğruladı.

Basın açıklamasında, şirketin mevcut Bitcoin varlıklarını 31 Mart 2023 itibarıyla 3,132 BTC artırarak 11,466 BTC'ye çıkardığı belirtildi. Bu Bitcoin'lerin piyasa değeri o zamanlar yaklaşık 326,5 milyon dolardı. Öte yandan, şirketin sınırsız nakit ve nakit benzerleri olarak 124,9 milyon doları vardı.

Marathon Başkanı ve CEO'su Fred Thiel, şirketin büyümesi ve performansıyla ilgili iyimserliğini dile getirdi.

Thiel, şirketin yıl için iki ana hedefini gerçekleştirmede önemli bir ilerleme kaydettiğini dile getirdi: "daha önce satın alınan maden kulelerine bu yılın ortasına kadar 23 EH/s hedefine ulaşmak için enerji sağlamak" ve "daha etkin ve verimli olması için operasyonlarını optimize etmek."

Madencilik Devi Rekora İmza Attı: Bu Kadar BTC Üretti! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik