Bitcoin Haberleri

Madencilik Faaliyetleri İnsanlık için Bir Tehlike mi?

Madencilik faaliyetleri son dönemin en çok eleştiri alan konularından bir tanesi ve bunun en önemli nedenlerinden biri de çevreye olan zarar olarak karşımıza çıkıyor. Bu durumu en büyük destekçi olan Elon Musk bile kabul etti ve hatta insanlık için de büyük bir zarara dönüşeceğini dile getirdi. Cihaz sayısının artması ve faaliyetlerin her geçen gün hız kazanması ile birlikte doğaya verdiği zarar da günden güne artıyor.

Sarf edilen enerjiye bakıldığında bazı ülkelerin harcadığı enerjiden çok daha fazla olduğunu görebiliyoruz. bu bazılarınıza abartılı bir söylem gibi gelebilir ancak gerçekler bu şekilde ve kayıtlar da bunu net bir şekilde gözler önüne seriyor.

Peki ama yakın gelecekte neler olacak? Doğa dostu insanlar yavaş yavaş seslerini yükseltmeye başladı ve madencilik faaliyetlerine gösterilen tepki de her geçen gün biraz daha artıyor.

Bitcoin Tarafından Tüketilen Enerji: 128 Terawatt

Madencilik Faaliyetleri İnsanlık için Bir Tehlike mi? –

Yıl içerisinde yalnızca Bitcoin için tüketilen enerjinin 128 terawatt olduğu ortaya çıktı. Cambridge Üniversitesi tarafından yapılan araştırma bu gerçeği gün yüzüne taşıyor. Bu yalnızca Bitcoin için böyle ve diğer dijital varlıklar da baz alındığında ortaya inanılmaz bir enerji sarfiyatı çıkıyor. Yakın zamanda Elon Musk da bunu kabul etti ve Bitcoin ile ilgili gerçekleri açıkladı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  900 dolardan BTC yatırımı yapan aile, Bitcoin'in 2022 yılında 200.000 dolara yükseleceğini düşünüyor

Doğaya verilen zarar bu denli büyükken insanlar neden sesini yükseltmiyor? Bill Gates bir dönem bunu çok fazla yaptı ve Bitcoin ile ilgili eleştirilerini sık sık dile getirdi ancak herhangi bir sonuç elde edemedi. Son dönemde madencilik faaliyetlerine dair eleştiriler daha yüksek bir ses ile ortaya konuluyor.

Gerekli adımlar atılı ve önlemler alınır mı bilinmez ancak bu şekilde devam edildiği takdirde insanlığın ve doğanın büyük ölçüde zarar göreceği de aşikar. Yakın gelecekte gelişmeleri sizinle paylaşmaya devam edeceğiz ve son dönemin en önemli konularından biri olan madencilik faaliyetlerinin doğaya verdiği zararı da yine sizler için araştırıyor ve takip ediyor olacağız.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu