Anasayfa Sektörel Mahkeme, BlockFi'nin Tasfiye Planını Onaylıyor: Tazminat Yolda!

Mahkeme, BlockFi'nin Tasfiye Planını Onaylıyor: Tazminat Yolda!

Sektörel

Alınan bilgiye göre; ABD mahkemesi, BlockFi'nin tasfiye planını onaylamayı planlıyor.

Mahkeme, BlockFi'nin Tasfiye Planını Onaylıyor: Tazminat Yolda!
Hızlı İçerik

Yargıç Michael Kaplan, BlockFi'nin tasfiye planını onaylamayı planlıyor. Bu kapsamda bazı müşteriler, Bitcoin (BTC) veya Ethereum (ETH) cinsinden kısmi tazminat alacaklar.

BlockFi'nin FTX borsası ve Three Arrows Capital (3AC) koruma fonu ile olan yasal savaşının sonucuna bağlı olarak teminatsız alacaklılar, 2023 yılının sonuna kadar fonlarının yüzde 35 ila yüzde 63'ünü alabilirler. Kesin tazminat miktarı belirsizdir ve potansiyel olarak 1 milyar dolara kadar etkilenebilir.

Michael Kaplan, tasfiye planında BlockFi'nin üst düzey yönetiminin görevine son verilmesine ilişkin olarak ABD Adalet Bakanlığı'nın iflas gözlemcisi tarafından yapılan itirazları da reddedeceğini söyledi.

BlockFi Nasıl İflas Etti?

Mahkeme, BlockFi'nin Tasfiye Planını Onaylıyor: Tazminat Yolda!

11 Kasım 2022'de BlockFi, FTX ve Alameda Research'teki karışıklığın ardından para çekme işlemlerini askıya aldı.

Birkaç gün öncesinde platformun kurucusu Flory Marques, müşterilere ürünlerinin işlevsel olduğu ve işletmenin Sam Bankman-Fried'in şirketlerinden bağımsız olduğu konusunda güvence vermişti.

Fakat para çekme işlemlerini askıya aldıktan üç haftadan kısa bir süre sonra BlockFi ve sekiz iştiraki, ABD İflas Kanunu'nun 11. Bölümü uyarınca iflas başvurusunda bulundu.

Mayıs 2023'te mahkeme, BlockFi'nin gözetim hesaplarında tutulan fonlarla müşterilere 300 milyon dolar iade etmesine izin verdi. Fakat mahkeme, bu tutarı platformun mülkü olarak kabul etmedi. Platformu satmaya yönelik başarısız bir girişimin ardından yönetici, şirketi tasfiye etme niyetini açıkladı.

Dağıtım için belirlenen tazminat, öncelikle çökmüş kripto borsası FTX, Alameda Research ve iflas eden koruma fonu 3AC ile ilgili bekleyen işlemlere bağlıdır.

Mahkeme, BlockFi'nin Tasfiye Planını Onaylıyor: Tazminat Yolda! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar