Anasayfa Altcoin Maker Protokolü Duyurdu: Bu Alanda Yeni Zirve Yapıyor!

Maker Protokolü Duyurdu: Bu Alanda Yeni Zirve Yapıyor!

Altcoin

Maker Protokolü, yıllık gelirde dikkate değer bir artış yaşadı ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 213 milyon dolara ulaştı. İşte detaylar...

Maker Protokolü Duyurdu: Bu Alanda Yeni Zirve Yapıyor!
Hızlı İçerik

Makerburn.com'un verilerine göre, Maker Protokolü, yıllık gelirde dikkate değer bir artış yaşadı ve 21 Ekim'de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 213 milyon dolara ulaştı. Gelirdeki bu önemli artış, Mayıs 2021'deki 172,3 milyon dolarlık önceki zirveden önemli bir sıçramaya işaret ediyor ve MakerDAO topluluğunun artan önemini ve başarısını gösteriyor.

Maker Protokolünün güçlü performansı, Makerburn.com verilerine göre yakın zamanda yıllık en yüksek seviye olan 5,61 milyar dolara ulaşan stablecoin DAI arzına bağlanabilir. Bu başarı, Maker'ın DeFi alanında baskın bir oyuncu olarak konumunu sağlamlaştırdı.

Maker Protokolü Duyurdu: Bu Alanda Yeni Zirve Yapıyor!

Maker Protokolü tarafından elde edilen gelir, esas olarak kullanıcıların DAI ödünç alırken ödediği ücretlerden ve borçlanma pozisyonunun tasfiyesi durumunda kazanılan ücretlerden kaynaklanmaktadır. Gelirdeki artış, DAI basımı için artan tokenize edilmiş gerçek dünya varlıkları (RWA) mevduatları ve DAI sahiplerine sunulan daha yüksek getiriler de dahil olmak üzere çeşitli faktörlerin doğrudan bir sonucu oldu ve bu da daha fazla teminat çekiyor.

Tokenleştirilmiş RWA'lar, hisse senetleri, devlet tahvilleri, emlak veya sanat gibi gerçek dünyadaki finansal varlıklar tarafından desteklenen bir kripto para birimidir. MakerDAO topluluğunun bu varlıkları benimseme yönündeki stratejik kararı önemli faydalar sağladı. DeFiLlama'dan alınan verilere göre MakerDAO'nun RWA mevduatları 3 milyar doları aştı ve şu anda protokolün toplam mevduatının %42,7'sini oluşturarak etkileyici bir şekilde 7,54 milyar dolara ulaştı.

Başarının Sırrı!

MakerDAO'nun eski gerçek dünya finans lideri ve Steakhouse Financial'ın kurucu ortağı Sébastien Derivaux, Maker topluluğunun RWA'lara odaklanmasının önemini vurguladı ve gelirdeki mevcut artışın bu alanda yıllarca süren çalışmanın bir sonucu olduğunu belirtti. Ayrıca geleceğe ilişkin iyimserliğini de dile getirerek, Hazine yasa tasarısı getirilerinin artması durumunda gelirlerin daha da artacağını belirtti.

Derivaux'nun açıklaması, Federal Rezerv'in faiz oranlarını artırarak ABD'deki enflasyonla mücadele etme çabalarının bir sonucu olarak Hazine bonolarının şu anda %5 getiri sağladığı mevcut ekonomik manzarayla uyumlu. Bu gelişme, Maker Protokolünün mali konumunu ve daha fazla kullanıcı çekebilme yeteneğini güçlendirdi.

Spark Protokolüne yatırılan ve sDAI olarak temsil edilen DAI , bu ekosistemde çok önemli bir rol oynuyor ve DAI'nin 1,7 milyar dolar değerindeki toplam arzının %31,3'ünü oluşturuyor. sDAI'nin arzı, Ağustos ayından bu yana yaklaşık 340 milyon dolardan beş kattan fazla artarak önemli bir büyüme kaydetti.

Bu artış, Maker topluluğunun sDAI getirilerini artırmak için yaptığı oylamanın ardından başlatıldı. sDAI sahipleri şu anda DSR mevduatlarından yıllık %5 oranında yararlanıyor ve bu da protokolün çekiciliğini daha da artırıyor diyebiliriz.

Maker Protokolü Duyurdu: Bu Alanda Yeni Zirve Yapıyor! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Layer 1 / Layer 2 Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Rehber Dilara Avcıoğlu