Kripto Para Haberleri

MakerDAO Sorunlarını Daha İyi Çözmek İçin Kısmen Merkezileştirilebilir

Son birkaç ay boyunca, MakerDAO kripto topluluğunun büyük bir bölümü tarafından hem olumlu hem de düpedüz sorun teşkil eden konular için büyük dikkat çekti.

Geliştirici Micah Zoltu kısa süre önce büyük MakerDAO güvenlik açığını ortaya çıkardıktan sonra, topluluk hala böyle bir “merkezi” yönetim sisteminin kripto ekosisteminde nasıl işleyebileceğini anlamaya çalışıyor.

CryptoOracle’nın kurucu ortağı Lou Kerner, Maker’ın projesinin hala merkezi olmama yolunda olduğunu belirterek, MakerDAO’nun ağı hakkında konuştu. Kerner merkezi olmama konusunda MakerDAO’nun yavaş ilerlemesinin nedeni eksiklerinin yavaş yavaş giderilmesi olduğunu belirtti.

Lou Kerner:

“MakerDAO’nun tamamen merkezileşmemiş olmalarının sebebi, ortaya çıkacak sorunların ele alınması zorunluluğunun farkında olmalarıdır, en baştan beri tamamen merkezi olama durumunda bunların ele alınması daha zor olduğundan ilk olarak biraz merkezi unsurları MakerDAO’ya kattılar.”

Kerner, sistemdeki merkezi bir konumdan kolaylıkla erişilebilecek son açığın ortaya çıkarılmasından sonra, tamamen merkezi olmamanın mantıklı olmadığını da belirtti.

OracleCrypto’nun kurucusu, zamanla mevcut sorunun çözüleceğini iddia ederek Maker projesine destek verdiğini söyledi.

Daha önce de belirtildiği gibi, MakerDAO’ya güvenlik açığı birçok çelişkili tepki aldı ve kripto para alımında bir kez daha kripto-aşiretçilik duygusu ortaya çıktı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin fiyatında 4.000 dolar direnci Şubat ayında kırılabilir

Buna cevaben Kerner, kripto aşiretçiliğinin endüstriye zarar vermek yerine gerçekten yardım ettiğini belirtti.

Lou Kerner:

“Bu endüstri ile ilgili en sevdiğim şey, her türlü görüşe sahip olan her türlü insanı kendine çeken, açık kaynak kodlu bir proje için çalışıyorsunuz ve nasıl devam etmesi gerektiği konusunda bir fikriniz var ve bir etmeni değiştirmeniz gerektiğinde de hard fork yapabilirsiniz.”

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu