Anasayfa Altcoin MakerDAO Kurucusundan Çarpıcı Fork Teklifi: EVM Yerine...

MakerDAO Kurucusundan Çarpıcı Fork Teklifi: EVM Yerine...

Altcoin

MakerDAO kurucu ortağı; yerel zincirin, Solana kod tabanının bir fork'undan inşa edilmesine yönelik bir teklif sundu.

MakerDAO Kurucusundan Çarpıcı Fork Teklifi: EVM Yerine...

MakerDAO kurucu ortağı Rune Christensen; merkeziyetsiz finans projesinin yaklaşmakta olan yerel zincirini, Ethereum ile uzun süredir devam eden bağlarına rağmen Ethereum Sanal Makinesi (EVM) yerine Solana kod tabanının bir fork'undan inşa etmek için bir teklif sundu.

MakerDAO'nun yerel zinciri ya da şu anda "NewChain" olarak adlandırılan zincir, Mayıs ayında duyurulan MakerDAO "Endgame" yükseltmesinin beşinci ve son aşamasının bir parçası.

Son aşamanın tamamlanmasının yaklaşık üç yıl sürmesi bekleniyor. Bu aşamada, Maker Protocol'ün yeni bir bağımsız blockchain'e tam olarak yeniden uygulanmasına tanıklık edilecek. 

Christensen, 1 Eylül'de X (Twitter) üzerinden yayınladığı ve teklifin altını çizdiği mesajında şu ifadelere yer verdi:

Biraz araştırma yaptıktan sonra Solana kod tabanının, NewChain için temel olarak değerlendirilmesi gerektiğine inanıyorum.

Christensen, Teklifinin Arkasındaki Gerekçeleri Sıraladı

MakerDAO forumundaki teklifinde Christensen, Solana'nın kod tabanını keşfedilecek "en umut verici" seçenek olarak tanımladı ve NewChain için temel olarak kullanılması gerektiğini düşünmesinin gerekçelerini açıkladı. 

İlk olarak Solana kod tabanının "teknik kalitesini" vurgulayan Christensen, "tekil, yüksek verimli bir blockchain işletmek amacıyla son derece optimize edildiğini" savundu.

Solana kod tabanı iyi tasarlanmış. Blockchain'lerin darboğazları ve zorlukları iyi anlaşıldıktan çok sonra tasarlanmanın avantajlarından yararlanıyor. Bu da NewChain'in, Maker'ın teknik borcunu düzeltme hedefine çok iyi uyuyor.

Christensen, ikinci olarak, Solana ekosisteminin "FTX patlamasını ve diğer bazı zorlukları yıkılmadan atlatarak dayanıklılığını kanıtladığını" savundu. 

Bu nedenle MakerDAO kurucu ortağı, Solana ekosisteminin uzun vadede varlığını sürdüreceğini, "Maker'ın erişebileceği ve katkıda bulunabileceği yüksek kaliteli bir yetenek havuzunu" koruyacağını ve aynı zamanda NewChain'i inşa etmek ve sürdürmek için uygun maliyetli bir yol sağlayacağını öne sürdü.

MakerDAO Kurucusundan Çarpıcı Fork Teklifi: EVM Yerine...

Christensen, son olarak, "Solana kod tabanının çatallanıp uygulama zinciri olarak uyarlandığı örnekler zaten mevcut olduğundan," MakerDAO'nun NewChain'i geliştirmek için benzer bir süreç izleyebileceğini belirtti.

Twitter'da Christensen'e neden EVM yerine Solana kodunu kullanmayı tercih ettiği soruldu. Christensen, EVM'nin "kullanıcılar için bir şeyler inşa etmek söz konusu olduğunda en önemlisi olduğunu çünkü kullanıcıların orada olduğunu" ancak MakerDAO'nun arka uçtaki özel gereksinimlerine uymadığını belirtti.

NewChain, esasen projenin SubDAO tokenomikleri ve yönetişim güvenliği için bir arka uç görevi görecek. Diğer taraftan, yönetişim tokeni Maker ve stablecoin Dai, Ethereum üzerinde her zamanki gibi işlemeye devam edecek.

MakerDAO Kurucusundan Çarpıcı Fork Teklifi: EVM Yerine... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar