Blockchain Haberleri

Malezya Eğitim Bakanlığı’ndan Blockchain atılımı

Malezya Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan resmi açıklamada bakanlığın diploma sahtekarlığını ve dolandırıcılığını engelleyecek bir karar aldığı ve E-Skroll adında yeni Blockchain teknolojisi ile oluşturulmuş önleyici sisteminin bu tür dolandırıcılıkların önüne geçeceği açıklandı. Ülkede birçok insanın sahte lise ve üniversite diploması ile işe girebildikleri ve bu işlerde kariyer elde edebildikleri haberlerinin artması sonrasında bakanlık sahte diploma skandallarını engellemek istediklerini, bunun için ise Blockchain teknolojisinden yararlanmalarının en iyi seçenek olduğuna karar verdi.

Malezya Eğitim Bakanı Dr. Maszlee Malik konuya dair birkaç kelime ile Blockchain teknolojisinden yararlanmanın kendileri için önemli olacağını, sahte diploma ile kariyer elde eden insanları engellemenin en iyi yöntemlerinden Blockchain’in kendi destekleri ile ülkede bu tür vakaların engellenmesinde büyük payının olacağını açıkladı.

Malezya Eğitim Bakanı Dr. Maszlee Malik bu sistemin tam olarak ne zaman uygulanacak olduğu ve ne kadar insanı kapsayacak olduğu gibi sorulara herhangi bir yanıt vermezken, ülkede sürekli olarak daha fazla Blockchain uzmanı aranıyor.

Blockchain uzmanlarının giderek artan sayısına rağmen devlet ve şirketler daha fazla uzman olması gerektiği hususunda hemfikir.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Blockchain teknolojisi şirketlerin hedefinde

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu