Kripto Para Haberleri

Malezya’da Kadınların Dijital Paraya İlgisi Çok Daha Fazla

Malezya, dijital paralar konusunda önde gelen ülkelerden biri ve vatandaşların borsalara duyduğu ilgi de her geçen gün biraz daha artıyor. Buradaki en önemli detay ise geleneksel piyasaları ve varlıkları daha çok tercih eden kadın kullanıcıların, yavaş yavaş dijital varlıklara geçiş yapıyor olmasıdır.

Yapılan araştırmalar, kadınların yatırım çalışmaları konusunda daha dikkatli ve temkinli olduğunu gözler önüne seriyor. Kripto paralar ise yüksek risk barındırdığı için kadınların ilgi alanına girmiyor. Malezya’da ise durum biraz daha farklı ve artan kadın yatırımcı sayısının büyük bir bölümü de dijital varlıkları tercih ediyor.

Luno Malezya’nın verilerine göre 2019 yılında %12 olan kadın kullanıcı oranı, yeni dönemde %20’lere ulaştığını görebiliyoruz. 30 ila 39 yaş arası grup ise kripto para piyasasında daha fazla yer alıyor. Kadın yatırımcıların büyük bir kısmı Bitcoin’i tercih ederken altcoin tercihi yapanların sayısı da bir hayli fazla.

Kadın Yatırımcılar da Risk Alıyor

Bu gerçekten önemli bir ayrıntıdır. Az önce de dile getirdiğimiz gibi kadın yatırımcılar genellikle daha az risk alarak daha fazla kazanmayı tercih ediyordu ancak kripto paralardan sonra bu durum değişti ve artık daha fazla risk aldıklarını da net bir şekilde görebiliyoruz. Kadınların, erkeklere kıyasla daha temkinli olduğu ifade ediliyor ve gündelik hayatlarımızda da bu durum böyledir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Samsung Sessiz Bir Şekilde SDK Blockchainin Tanıttı

Malezyalı kadınlar, bitcoin ile yakından ilgilenirken alt coin piyasasını da yakından takip etmeye devam ediyorlar. Dijital varlıklar, geleceğin para birimi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor ve her geçen gün daha fazla insan tarafından tercih edildiğini de unutmamak gerekiyor.

Aslında yalnızca Malezya’da değil, daha birçok farklı ülkede kadın yatırımcıları da Bitcoin ve diğer dijital paralar konusunda aktif olarak görebiliyoruz. Bu aktiflik durumunun artmasını temenni ediyor ve dijital paraların geleceğine güveniyoruz. Henüz tanışmadıysanız eğer sizler de adımlarınızı atabilir ve bu varlıklar ile yakın temas halinde olabilirsiniz. Uzun vadede kazanmak mümkün ve tatmin edici rakamlara ulaşmak da zor olmayacaktır.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu