Kripto Para Haberleri

Malezyalı çift, yasadışı kripto para madenciliği nedeniyle tutuklandı!

Malezya’nın Ara Damansara bölgesinde yasa dışı kripto para madenciliği ve kripto para kumarı yapan bir çifti ve bir yabancı polisler tarafından tutuklandı.

Sıcak gelişme: Malezya polisinden kripto para madencilerine dev operasyon!

Dolandırıcı çiftin paralarına el konuldu!

Malezyalı polisler çifti tutukladıktan sonra 1,41 milyon Malezya Ringiti’ne el koydu. 1 Malezya Ringiti şu anda 1,86 Türk Lirasına denk geliyor.

Malezya polisi dün bölge ve federal suç araştırma departmanı (CCID) ile çalıştığını ve yasa dışı aktivite yapıldığı tespit edilen bir eve bugün baskın düzenlendiğini açıkladı. Malezya polis amiri Nik Ezanee Mohd Faisal, evde yasa dışı kripto para madenciliği yapıldığı düşünülen birkaç adet bilgisayar bulunduğunu ve bunlara el konulduğunu söyledi.

Bilgisayarlara ek olarak polis evde tutuklanan çiftin açmayı reddettiği bir depo buldu. Suçluların depoyu açmayı reddetmesi ile Malezya İtfaiyesi gelerek kapıyı açtı ve odada nakit halinde 1,41 milyon Malezya Ringiti bulundu.

Araştırmalar devam ediyor

Polis amiri Nik Ezanee, daha sonra gerçekleştirilen soruşturmalardan çifte çalışan iki yabancı kişinin tutuklandığını söyledi. Tutuklanan kişiler suçlularla çalıştıklarını itiraf etti.

kripto para hack

Nik Ezanee:

İlk araştırmalar suçlu çiftin aylık olarak 9,000 Malezya Ringiti maaş ile çevrimiçin oyun uygulaması yapmak için işe alındığı gösteriyor. El konulan bilgisayarlarda yapılan araştırmalar suçluların çevrimiçi kripto para yatırımı ve kripto para kumarı yaptığını ortaya çıkardı. Suçlular kara para aklama bile yapmış olabilir. El konulan paraların nereden geldiği hakkında hala soruşturmamız devam ediyor. 4 suçlu şu anda en az 4 gün boyunca hapiste kalacak. Şu anda bu suçlu örgütünün diğer üyelerini araştırıyoruz.

Malezya polisinin yaptığı baskın kripto para odaklı suçların çeşitlendiğini kanıtladı. Artık kripto para dolandırıcıları çok büyük bir grup ile hareket etmek yerine polislerden kaçınmak için küçük gruplar halinde dolandırıcılık eylemlerini gerçekleştirmeye başladı.

“Ünlü analist Erkan Öz: Joe Biden’in Bitcoin planları, sanal para sektörünü ileriye taşıyacak” adlı haberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/unlu-analist-erkan-oz-joe-bidenin-bitcoin-planlari-sanal-para-sektorunu-ileriye-tasiyacak/

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu