Malta 330 bin Euro hibe DLT hibesini 19 öğrenciye paylaştırdı

1 Dakikada Okunabilir


Blockchain dostu Malta, yeni kripto yenilikleri ile öne çıkmak için hiçbir zaman yavaş davranmadı ve hep hızlı davrandı, ve şu anda DLT hibeleri alan 19 öğrenciyle geleceğe hazırlanmak için eğitim sektörüne daha fazla destek sunmaya ve daha fazla insanın ülkede kripto para, DLT ve Blockchain konusunda bilgi edinmesine imkan tanımaktadır.

Mali Hizmetler, Dijital Ekonomi ve İnovasyon Parlamentosu Sekreteri Joseph Muscat ve Silvio Schembri’nin “Blockchain Adası” olarak adlandırdıkları, Malta Üniversitesi’ne öğrencilere verilen DLT Bursu adada blok zinciri uzmanlığını sürdürme ve kaybetmeme niyetinde olduklarını gösteriyor denizaşırı işverenlere yeni bir yenilik sunmayı da değerlendiriyor.

Hem Schembri hem de Malta Üniversitesi rektörü Alfred Vella, ada milletinin adadaki endüstriyi destekleyen yerel uzmanlık ile blok zinciri şirketlerinin kendilerine aradıkları evi Malta’da bulmalarının mümkün olduğunu belirterek, bunun yakın zamanda ada halkına da katkısının olacağını açıkladı.

Parlamento Sekreteri, BİT mühendisliği ve yasal çalışma alanlarındaki değişim oranının, tüm mesleklerde merkezi bir rol üstlendiğinden, teknolojiye ayak uydurmak için Blockchain gerektirdiğini belirtti.

Burslara 2018 yılında yeşil ışık verildi ve bu da üç yıl boyunca öğrencilerin blok zinciri ve dağıtılmış defter teknolojisinde hem yüksek lisans hem de doktora düzeyinde çalışmalarını sürdürmelerini sağlayacak 300.000 Avro’luk (330.000 Amerikan Doları) hibenin kısa sürede verilmesine onay verdi. Ada halkı bu gelişmelerden fayda sağlayacak ve olumlu olarak ekonomik geri dönüşler alacak.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
322
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
322
Şaşkın
Lol Lol
40
Lol
Harika Harika
322
Harika
Korkunç Korkunç
282
Korkunç
Yusuf Varsal
Pek fazla bilinmese de Bitcoin kadar önemli olan Blockchain Technology ile ilgili olarak araştırmalar yapıyorum. 27 yaşındayım ve Ankara'da yaşıyorum.
error: Kopyalama Engellendi!