Market devleri ”Blockchain” dedi!

1 Dakikada Okunabilir


Son Gartner araştırması, büyük market zincirlerinin blok zincir teknolojisini kullanmaya yönelik hareketinin güç kazanmaya devam ettiğini ve bu teknoloji ile ilgilenen şirket sayısında gelecekte artış olacağının artık daha belirgin olduğunu açıkladı.

Resmen Gartner, Inc. olarak bilinen Gartner, BT, Finans, İK, Müşteri Hizmetleri ve Destek, Yasal ve Uygunluk, Pazarlama, Satış ve Tedarik Zinciri işlevlerinde liderler için öngörü, öneri ve araçlar sağlayan küresel bir araştırma ve danışmanlık firmasıdır, dünya çapında hizmet sunmaktadır ve etkili bir şirket olarak tanınır.

Araştırma, ilk 10 marketin %10’unun 2025 yılına kadar gıda güvenliği ve izlenebilirliği için blok zinciri kullanacağını gösteriyor. Gartner Kıdemli Araştırma Direktörü Joanne Joilet konu hakkında açıklama yaptı:

Blockchain müşterileri için güven sağlamaya yardımcı olabilir ve güven ve sadakat kazanmaya fırsat verebilecektir. Bakkal-Market perakendecileri ürünleri için şeffaflık sağlamak için teknolojiyi denemek ve benimsemek istiyorlar. Ek olarak, ürün kaynağını hızlı bir şekilde anlamak ve tespit etmek dahil olmak üzere, örneğin geri çağırmada yer alan ürünleri tanımlamak için kullanılabilir.

2018’de bildirildiği üzere, ABD perakende devi Walmart ve Fransız Süpermarket Zinciri Carrefour, tedarik zincirleri için blok zincire doğru hareket etmenin itici güçleri olmaya devam etti ve diğer şirketlerin istihdam etmeleri ve daha da ilerlemeleri için standartlar oluşturdular. Unilever ve Nestlé gibi diğer iki gıda-ürün zincirleri de gıda kontrollerini izlemek için teknolojiyi kullanıyor.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
322
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
322
Şaşkın
Lol Lol
40
Lol
Harika Harika
322
Harika
Korkunç Korkunç
282
Korkunç
Soner Özcan
26 yaşındayım ve hala üniversite eğitimime devam ediyor. Geleceği değiştirmesini beklediğimiz kripto paralar hakkında hem kendimi, hem koinbox.net okuyucularını bilgilendirmek ve doğru haberler sunmak için editörlük yapıyorum.
error: Kopyalama Engellendi!