Kripto Para Haberleri

MAS: Hükümet adı kullanılarak web sitesi üzerinden kripto para dolandırıcılığı yapılıyor

Singapur’un Para Otoritesi (MAS), hükümetin adının kullanılarak veya farklı ünlü isimler ve web sitelerinin adı kullanılarak uluslararası kripto para dolandırıcıları tarafından web sayfalarından dolandırıcılık yapılabildiği konusunda bugün vatandaşları uyardı. Singapur vatandaşlarının kripto para alırken hükümetin kripto paraları yasal olarak tanımadığını bilmesini isteyen Singapur’un Para Otoritesi, kripto para alacak olan kişilerin yasal olmayan ve riskli işlemler yaptıklarını, mevcut yasalara uymaları çağrısında bulundu. Kripto paraların bir süredir Singapur’da risk yaratması ve dolandırıcılık kurbanı olan onlarca Singapur vatandaşının olması üzerine geçtiğimiz haftalarda MAS yayınladığı yasal uyarı ile kripto paraların yasal olmadığını ilan etmişti.

hükümet kripto paraları yasal olarak görmüyor. web sitesi üzerinden kripto para dolandırıcılıklarının artması nedeniyle kripto para alım ve satım işlemleri, ödemeler ve dijital web sayfalarında dolaşırken dolandırılmamak için kripto paralara dikkat edin.

-Singapur’un Para Otoritesi (MAS)-

Yayınlanan uyarı sonrasında ülkede tekrar gündeme gelen Bitcoin ve kripto paralar, yasal olmadığından ve resmi olarak hükümet tarafından tanınmaması, olası problemlere sebep olabileceği endişesi ile binlerce Singapur vatandaşının kısa sürede elinden kripto paraları çıkardığı iddia edildi. Asya basınında paylaşılan haberlerde ise Singapur’un Para Otoritesi (MAS) uyarısına uyan Singapur vatandaşı sayısının gelecekte dolandırıcılıkların artması ile artabileceği paylaşıldı. Ülkede, kripto paralara azalan ilgi nedeniyle kısa sürede kripto para sahiplerinin Bitcoin ile yaptıkları ödeme kabul edilen noktalarında azalması bekleniyor.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu