Anasayfa Sektörel Mastercard, Kritik İş Birliği ile Kripto Dolandırıcılığını Önleyecek!

Mastercard, Kritik İş Birliği ile Kripto Dolandırıcılığını Önleyecek!

Sektörel

Mastercard, kripto dolandırıcılığını önlemek için yapay zekâ firması Feedzai ile iş birliği yapıyor.

Mastercard, Kritik İş Birliği ile Kripto Dolandırıcılığını Önleyecek!

Mastercard, kripto para borsalarındaki dolandırıcılığı tespit etme ve önleme çabalarını yoğunlaştırıyor. Mastercard, çevrim içi kara para aklama ve kripto dolandırıcılığıyla mücadele etmek için yapay zekâdan yararlanan düzenleyici bir teknoloji platformu olan Feedzai ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

Mastercard ve Feedzai, Kripto Dolandırıcılıklarının Tespiti için Yapay Zekâdan Yararlanacak

Bu iş birliği sayesinde Feedzai, Mastercard'ın dolandırıcılık, kara para aklama ve şüpheli faaliyetler için 6.000'den fazla kripto para borsasındaki işlemleri izlemede bankalara yardımcı olmak üzere tasarlanan CipherTrace Armada platformuyla doğrudan entegre olacak.

Geleneksel API kullanımının aksine Feedzai, CipherTrace Armada'yı doğrudan kendi teknolojisinin içine yerleştirerek şüpheli kripto işlemleri hakkında gerçek zamanlı uyarıları mümkün kılacak.

Feedzai CEO'su Nuno Sebastio; ortaklığın, dolandırıcılık tespitini geliştirme, tüketicileri koruma ve potansiyel kara para aklama ve mule hesapları (dolandırıcılar tarafından yasa dışı fonları aklamak için kullanılan hesaplar) belirleme potansiyelini vurguladı.

Feedzai, Yıllık 1,7 Trilyon Doların Üzerinde İşlemi Analiz Ediyor

Mastercard, Kritik İş Birliği ile Kripto Dolandırıcılığını Önleyecek!

Feedzai verilerine göre; dolandırıcılık işlemlerinin yaklaşık yüzde 40'ı, şu anda doğrudan bir banka hesabından bir kripto para borsasına taşınan fonları içeriyor.

İş birliği, Mastercard'ın Feedzai'nin yapay zekâ yeteneklerine erişimini sağlayacak ve meşru işlemleri tanırken şüpheli işlemlerin hızla tanımlanmasını ve engellenmesini sağlayacak.

Feedzai'nin RiskOps platformu, yılda toplam 1,7 trilyon doları aşan işlemleri analiz ediyor. Firma, teknolojisini korumak için yaklaşık 100 patente sahip.

Sebastio, bazı bankaların ortak gözetiminin altını çizerek, birçoğunun yalnızca kripto alanındaki tanınmış ve düzenlenmiş varlıkları içeren işlemleri engellediğini ve diğerlerini atladığını belirtti.

Kaynak: Cryptonews

Mastercard, Kritik İş Birliği ile Kripto Dolandırıcılığını Önleyecek! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik