Anasayfa Sektörel Mastercard, Popüler Kripto Ödeme Uygulaması ile Ortaklık Kurdu

Mastercard, Popüler Kripto Ödeme Uygulaması ile Ortaklık Kurdu

Sektörel

Mastercard, kripto para ödeme uygulaması MoonPay ile ortaklık kurdu.

Mastercard, Popüler Kripto Ödeme Uygulaması ile Ortaklık Kurdu

Kart şirketi Mastercard, blockchain teknolojisinin müşteri sadakatini sağlamak ve geliştirmek için nasıl kullanılabileceğini keşfetmek üzere kripto para ve NFT ödeme uygulaması MoonPay ile ortaklık kurdu.

Bu anlaşma, Las Vegas'ta düzenlenen Money20/20 etkinliğinde MoonPay'in Kurumsal Başkanı Keith Grossman ve Mastercard'ın Pazarlama ve İletişim Direktörü Raja Rajamanna tarafından duyuruldu.

MoonPay'in kurucu ortağı ve CEO'su Ivan Soto-Wright, bu ortaklığı Web3 için büyük bir gelişme olarak değerlendirdi.

Soto-Wright, konu ile ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

 Web3 ve dijital ekonominin önde gelen destekçilerinden Mastercard ile müşteri sadakati ve bağlılığını yeniden tanımlamak üzere iş birliği yapmaktan heyecan duyuyoruz. Güçlerimizi birleştirmek; blockchain'in benzersiz bağlantılar ve anlamlı anlar kurma potansiyelini sergilemek için yeni fırsatlar yaratırken, sektörümüzün genel erişimini de genişletecek.

Mastercard, Popüler Kripto Ödeme Uygulaması ile Ortaklık Kurdu

MoonPay'in 26 Ekim tarihli basın açıklamasına göre; ortaklık, blockchain ağlarını kullanan işletmeler ve tüketiciler arasındaki işlemlerin güvenilir ve düzenlemelere uygun olmasını sağlamak için ödeme uygulamasının Mastercard'ın Crypto Credential sistemini kullanmasına da imkân tanıyacak. İki firma, ayrıca Mastercard Send ve Click to Pay dâhil olmak üzere Mastercard'ın önde gelen ödeme teknolojisinin MoonPay'in Web3 yığınına nasıl entegre edilebileceğini araştıracak.

Web3 kreatif ajans hizmetleri, geliştirme, strateji ve deneyimsel hizmetler sunan bir MoonPay iştiraki olan Otherlife da bu ortaklıkta önemli bir rol oynayacak.

Kart ve Ödeme Şirketleri Blockchain Teknolojisine Yatırım Yapıyor

Mastercard, Popüler Kripto Ödeme Uygulaması ile Ortaklık Kurdu

Mastercard, PayPal ve Visa gibi kart ve ödeme şirketleri, hizmet yelpazelerini genişletmek için blockchain teknolojisiyle çalışıyor ve bu teknolojiye yatırım yapıyor. Bu çabalar, stablecoin tabanlı ödemeler ve ücretsiz Ethereum işlemleri gibi gelişmelerle sonuçlandı.

Bu yılın başlarında Mastercard, müzisyenlere yönelik bir Web3 ve müzik eğitimi platformu olan Mastercard Artist Accelerator'ı, Web3 araçlarını ve kaynaklarını kullanarak çalışmalarını yaratmalarına, iş birliği yapmalarına ve para kazanmalarına yardımcı olmak amacıyla başlattı. Daha yakın bir zamanda Mastercard'ın, gözetim dışı cüzdan firmaları MetaMask ve Ledger ile çalıştığı bildirildi.

MoonPay'in en son ortaklıklarından biri, yaklaşık iki ay önce şirketin, "borsa kullanıcılarının ABD dolarını kriptoya dönüştürmeleri için alternatif bir yol sağlamak" üzere Binance.US ile birlikte çalıştığını duyurmasıydı.

Mastercard, Popüler Kripto Ödeme Uygulaması ile Ortaklık Kurdu içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Zettelkasten Coin (ZTTL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik