Anasayfa Sektörel Mastercard Yeni Hamlesini Duyurdu: Sektörde Dev Bir Adım...

Mastercard Yeni Hamlesini Duyurdu: Sektörde Dev Bir Adım...

Sektörel

Mastercard, kullanıcıları için yeni Web3 çözümü ve bazı altcoin projeleri ile yeni ortaklıklar duyurdu! İşte detaylar...

Mastercard Yeni Hamlesini Duyurdu: Sektörde Dev Bir Adım...
Hızlı İçerik

Küresel finansal hizmetler devi Mastercard, kullanıcı doğrulama standartlarını geliştirmeyi ve dijital varlık alanında "kötü aktörler için fırsatları azaltmayı" amaçlayan yeni bir Web3 çözümünü piyasaya sürdü.

Çözüm, "Mastercard Crypto Credential" olarak adlandırıldı ve lansmanı 29 Nisan'da duyuruldu.

Twitter'da paylaşılan bir açıklayıcı videoda firma, "Web3 ve blockchain hizmet sağlayıcılarının, Mastercard tarafından belirlenen standartlara göre doğrulanmış, kullanıcılar arasındaki işlemlerin güvenliğini sağlamaya yardımcı olmak için bir yol oluşturduğunu" özetledi.

Çözümün bir parçası olarak, kullanıcılara teoride insanların para göndermek istedikleri bir adresin Mastercard tarafından incelendiğini ve Mastercard ile uyumlu olarak çalıştığını anında doğrulamasını sağlayan bir "Mastercard kripto kimlik bilgisi benzersiz tanımlayıcısı" verilecek.

Mastercard, "Çözüm aynı zamanda düzenlemeleri karşılamak için gerekli olan temel meta verilerin borsa yoluyla uyumluluğu desteklemek için tasarlandı" dedi ve "kötü aktörler için fırsatları ve fonların tamamen kaybolma riskini azaltmaya" yardımcı olması gerektiğini ekledi.

Bu nedenle, kötü aktörler çatlaklardan sızıp benzersiz bir tanımlayıcı elde etse bile, kötü niyetli faaliyetlerde bulundukları tespit edilirse, Mastercard'ın doğrulamalarını iptal etmek için hızlı hareket edebileceği görülüyor.

Firma, çözümün arkasında uzun bir ortak listesi belirledi. Cüzdan tarafında Mastercard, kripto cüzdan sağlayıcıları Bit2Me, Lirium, Mercado Bitcoin ve Uphold ile iş birliği yaptı.

Yeni Ortaklıklar!

Mastercard Yeni Hamlesini Duyurdu: Sektörde Dev Bir Adım...

Blok zincirleri açısından firma, Aptos Labs, Ava Labs (AVAX), Polygon Labs ve The Solana Foundation ile ortaklık kurdu.

Mastercard ayrıca, "adreslerin doğrulanmasına yardımcı olmak ve sınır ötesi işlemler için Seyahat Kuralı uyumluluğunu desteklemek için CipherTrace Traveler dahil olmak üzere CipherTrace'in hizmet paketinden yararlanacağını" belirtti.

Mastercard, son birkaç yıldır kripto sektöründeki varlığını sürekli olarak artırıyor ve en son duyuru, Polygon (MATIC) ile işbirliği içinde bir takas edilemez token (NFT) kapılı müzisyen hızlandırma programını başlatmasından sadece birkaç hafta sonra geldi.

Program, Mastercard'ın Music Pass NFT sahiplerine materyallere, benzersiz yapay zeka (AI) araçlarına ve diğer deneyimlere ücretsiz erişim (Nisan ayının sonuna kadar) sunuyor.

Mastercard rakibi Visa, firmanın kripto başkanı Cuy Sheffield'ın 24 Nisan'da yeni bir stablecoin ödeme odaklı projesini duyurmak için Twitter'a gitmesinin ardından bu haftanın başlarında bir kripto hamlesi yaptı.

Bu aşamada ayrıntılar az olsa da, Sheffield, şirketin "herkesin dijital ve mobil hayatında ticareti kolaylaştırmak için yeni nesil ürünler geliştirdiğini" belirten rol için bir iş listesi paylaştı. Şirket, Web3 ve blockchain teknolojisinde güçlü deneyime sahip birini arıyor.

Mastercard Yeni Hamlesini Duyurdu: Sektörde Dev Bir Adım... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan