Anasayfa Kimdir Matej Michalko Kimdir?

Matej Michalko Kimdir?

Yöneticiler

Matej Michalko Kimdir? Hayatı, Eğitimi, Kariyeri ve Decent hakkında bilinmesi gerekenler...

Matej Michalko Kimdir?
Hızlı İçerik

Matej Michalko, Decent şirketinin kurucusudur.

Hayatı

Matej Michalko, bir blockchain öncüsüdür. Michalko; Bitcoin, blockchain ve kripto para alanında kayda değer bir deneyime sahiptir.

Eğitimi

Matej Michalko, İsviçre'nin Lozan şehrinde bulunan İsviçre Federal Teknoloji Enstitüsü'nde Bilgisayar Bilimleri üzerine eğitim almıştır. Michalko'nun çevrim içi gizliliğe olan ilgisi ilk olarak burada başlamıştır. Michalko, Nokia Araştırma Merkezi'nde mobil cihazlar için gizlilik koruması uygulayan bir projeyi tamamlamıştır.

Kariyeri

Matej Michalko, Decent adlı uluslararası blockchain şirketinin kurucusudur. Sadece iki yıl içerisinde 8 ülkedeki ofisleriyle küreselleşen Decent; Yılın Startup'ı, En İyi Çıkış Yapan Şirket ve en hızlı büyüyen teknoloji şirketi dalında Challenger Ödülü de dâhil olmak üzere birçok ödül kazanmıştır.

2018 yılında Forbes Slovakya tarafından prestijli 30 Yaş Altı 30 ödülüne layık görülen Michalko, başarılı bir blockchain şirketi kurma ve yönetme konusundaki başarılarından dolayı "2019 IBC Young Pioneer" ödülü için final listesinde yer almıştır.

ALAX'ı kuran ve Çin'in ilk uluslararası Bitcoin Konferansı'nı düzenleyen Michalko; Avusturya, Çin, Belçika, İngiltere gibi ülkelerde birçok Bitcoin, blockchain ve kripto para odaklı konferansın CEO'su olarak görev yapmıştır. Michalko, bir blockchain savunucusu olarak BitcoinExpo 2013, BTC2B, BitcoinExpo 2014, BitcoinExpo 2015 ve daha fazlası gibi birçok konferansa ev sahipliği yapmış, liderlik etmiş ve bu konferanslarda konuşmuştur.

Michalko, dünyadaki ilk Bitcoin pazarlama ajansını ve ilk kripto e-oyun danışmanlık şirketini kurmuştur. Isle of Man'e danışman olarak hizmet veren Michalko, şu anda dünyanın dört bir yanındaki Decent ofisleri arasında gidip gelmekte, yenilikçi teknolojileri keşfetmekte ve çok sayıda iş ortağı ve müşterisi ile toplantılar yapmaktadır.  

Decent

2015 yılında kurulan Decent, gerçek bilişim teknolojileri altyapısının yanı sıra DCore adlı açık kaynaklı bir blockchain geliştiren bir şirkettir. Decent, geliştiricilerin ve işletmelerin merkeziyetsiz bir geleceğe uyum sağlamalarını desteklemek için kendisini tescilli bir zincirler arası teknoloji üzerine ekosistem inşa etmeye adamıştır.

2017 yılında kullanıma sunulan DCore, üzerine inşa edebileceğiniz istikrarlı, yüksek hızlı, özelleştirilebilir ve uygun maliyetli bir açık kaynaklı blockchain platformudur. Dünyada dijital içerik, medya, havacılık ve savunmaya adanmış ilk blockchain olarak kayıtlara geçen DCore, merkeziyetsiz ekosistemdeki Web3 ve merkeziyetsiz uygulama geliştiricilerini ve işletmeleri güçlendirmek için kullanıcı dostu yazılım geliştirme kitleri sağlamaktadır.

Matej Michalko Kimdir?
Matej Michalko Kimdir? Matej Michalko Kimdir? Hayatı, Eğitimi, Kariyeri ve Decent hakkında bilinmesi gerekenler...