Anasayfa Bitcoin Matrixport, Bitcoin Tahminini Yineledi: Bu Seviyeye Fırlayabilir!

Matrixport, Bitcoin Tahminini Yineledi: Bu Seviyeye Fırlayabilir!

Bitcoin

Matrixport, Bitcoin fiyatının yıl sonuna kadar 45.000 dolar seviyesine ulaşabileceğine dair tahminini yineledi.

Matrixport, Bitcoin Tahminini Yineledi: Bu Seviyeye Fırlayabilir!

Kripto finansal hizmetler şirketi Matrixport, FOMO hissiyatı Bitcoin piyasasını sararken söz konusu kripto para biriminin fiyatının yıl sonuna kadar 45.000 dolara ulaşabileceği yönündeki önceki tahminini yineledi. 

Bu tahmin, Bitcoin'in piyasa payının yüzde 52,1'e yükselmesi ve işlem hacminin son 24 saat içinde 29 milyar dolara ulaşarak önemli bir artış göstermesi ile ortaya çıktı.

Matrixport, yenilenen FOMO hissiyatını anormal derecede yüksek Bitcoin vadeli işlem fonlama oranlarına bağlıyor ve bu da birçok traderın panik alımına girdiğini gösteriyor.

Bu yılın başlarında Matrixport, Bitcoin için yıl sonu hedefini 45.000 dolar olarak belirlemişti. Spot Bitcoin ETF onayına ilişkin beklentilerin artmasının ardından Bitcoin fiyatının yeniden yükselişe geçmesiyle birlikte analist firma daha önceki tahminini yineledi. 

Şirket, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun BlackRock spot Bitcoin ETF'ini onaylaması halinde Bitcoin fiyatının daha da artabileceğini öne sürüyor.

Matrixport'un raporu, altın ETF yatırımcılarının yüzde 10 ila yüzde 20'sinin yatırımlarını Bitcoin'e yönlendirmeye karar vermesi halinde bunun Bitcoin ETF'ine 12-24 milyar dolarlık potansiyel girişle sonuçlanabileceğini gösteriyor. Grayscale Bitcoin Trust'ın (GBTC) piyasa değerinin daha önce 44 milyar dolarlık bir zirveye ulaştığı göz önüne alındığında, bu tahminin nispeten muhafazakâr olduğu düşünülmektedir.

Matrixport, Bitcoin Tahminini Yineledi: Bu Seviyeye Fırlayabilir!

Spot Bitcoin ETF Onayı Bitcoin Fiyatını 56.000 Dolara Çıkarabilir

Spot Bitcoin ETF onayı beklentisi piyasada şimdiden dalgalar yarattı. BlackRock, spot Bitcoin ETF'i için başvurusunu yaptı ve bu da Bitcoin için önemli bir fiyat artışına yol açtı. Matrixport, onayın gerçekleşmesi halinde Bitcoin'in fiyatının potansiyel olarak 56.000 dolara yükselebileceğini tahmin ediyor.

SEC'in ETF başvurularını incelemedeki son gecikmesine rağmen, kripto para piyasasının önemli bir kurumsal fon akışı yaşayabileceğine dair artan bir inanç var.

Matrixport, yaklaşık 5 trilyon doları yöneten 15.000 kişilik ABD kayıtlı yatırımcı danışmanı (RIA) topluluğunun potansiyel etkisine dikkat çekiyor. Bu gruptan Bitcoin için yüzde 1'lik mütevazı bir tahsis tavsiyesi bile yaklaşık 50 milyar dolar giriş sağlayabilir.

Kaynak: Cryptonews

Matrixport, Bitcoin Tahminini Yineledi: Bu Seviyeye Fırlayabilir! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar