Anasayfa Bitcoin Matrixport'tan Çarpıcı Bitcoin Tahmini: Bu Seviyeye Fırlayabilir!

Matrixport'tan Çarpıcı Bitcoin Tahmini: Bu Seviyeye Fırlayabilir!

Bitcoin

Matrixport, Bitcoin (BTC) fiyatının bu ay ulaşabileceği seviyeye dair tahminini açıkladı.

Matrixport'tan Çarpıcı Bitcoin Tahmini: Bu Seviyeye Fırlayabilir!
Hızlı İçerik

Matrixport, bugün yayınladığı bir raporda çeşitli faktörlere dayanarak Bitcoin fiyatının bu ay 50.000 dolar seviyesine yükseleceğini öngördü.

Matrixport'a göre bu yükseliş eğilimi; spot Bitcoin ETF'in potansiyel onayı, kurumsal satın alma ivmesi ve tarihsel eğilimler de dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlanıyor.

Matrixport'un analizi; Aralık ayının ortasından sonuna kadar alışılagelmiş bir konsolidasyonun ardından Bitcoin'in, potansiyel rallilerden faydalanmak isteyen kurumsal yatırımcıların beklenen akınıyla yeni yılın başında güçlü bir kırılma için konumlandığını gösteriyor.

Rapor, potansiyel piyasa yükselişlerini kaçırmak istemeyen kurumsal yatırımcıların öneminin, 2024'te ticaret yeniden başladığında hızlı ve ani bir alım akışına yol açacağını öne sürüyor.

Bitcoin, Nisan 2022'den bu yana ilk kez bugün 45.000 dolar seviyesini aştı. Bu yazının yazıldığı sırada Bitcoin, son 24 saatte yüzde 7'lik bir artışla 45.200 dolar civarında seyrediyor.

Spot Bitcoin ETF Onayı

Matrixport'tan Çarpıcı Bitcoin Tahmini: Bu Seviyeye Fırlayabilir!

ABD SEC tarafından bir spot Bitcoin ETF'in yaklaşan onayına dair spekülasyonlar özellikle dikkat çekiyor. Matrixport, onayın Bitcoin'i kurumsal portföyler için değerli bir varlık sınıfı olarak meşrulaştıracağını iddia ederek "sell the news" olayını reddediyor.

Raporda, birçok Bitcoin sahibinin soğuk depolama seçeneklerini benimsemiş olması nedeniyle borsalarda mevcut Bitcoin'in azlığına vurgu yapılarak potansiyel riske dikkat çekiliyor.

Matrixport, 10 milyar dolara kadar itibari paranın ETF'e maruz kalmak için borsalarda yeterli Bitcoin bulmakta zorlanabileceğini ve bunun da potansiyel olarak bir arz sıkıntısına katkıda bulunabileceğini tahmin ediyor.

Matrixport, Nisan 2024'te beklenen Bitcoin halving döngüsünü ve seçim yıllarında güçlü performans gösteren tarihsel eğilimleri de hesaba katıyor.

Kaynak: Cryptonews

Matrixport'tan Çarpıcı Bitcoin Tahmini: Bu Seviyeye Fırlayabilir! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar