Medyadaki kripto para haberleri yatırımcılara yön veriyor

1 Dakikada Okunabilir


Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin [BTC], yıllar boyunca çok sayıda internet sitesinin ilgisini çekti. Kripto para yatırımcılarının büyük oranda kazanç elde etme isteği vardı ve medyada kripto para haberleri son derece önemli görüldü. Kripto para haberlerinin sayısı sürekli olarak yükseliş eğilimi göstermeyi sürdürdü ve kripto para yatırımcıları da bundan dolayı büyük oranda etkilendiklerini ifade etti.

Kripto para yatırımcılarının yatırımlarının değerinin yükselecek olduğu konusunda endişeleri vardı ancak bazı büyük siteler kripto para haberlerinde bir süre sonra daha büyük rekorlar kırılacak olduğunu ve daha fazla rekor seviyede artışların görülecek olduğunu açıkladı. Tüm bunlar kripto para medyasında yayınlanan haberlerin büyük bir kısmını oluşturan sitelerce belirtildiler.

Kripto para yatırımcıları ise medyada çıkan haberlere göre hareket etti ve medyada düşüş olacağı yazıldığı zaman satış yaptılar. Bu tür yatırımcıların kripto para konusunda daha iyi sonuç elde ettikleri ve daha fazla kazanç elde ettikleri tahmin edildi.

Ancak medyadaki haberlere son dönemde dikkat edildiğinde kripto para analistlerinin bile sessiz kalmayı tercih ettikleri ve sessiz kalmayı tercih etmelerinin arkasında yatan sebeplerden birisinin son dönemde artık eskisi kadar iyi tahminler yapılamıyor. Bunun nedeni ise kripto para piyasasının sürekli olarak bir yükselip, bir değer kaybetmesi piyasadaki kripto para analisti kişilerin yorum yapmasının da önüne geçiyor. Bu da medyanın kripto para ile ilgili görüşlerini kısıtlıyor.


error: Kopyalama Engellendi!