Analizler

Mega yükseliş! BTC, XRP ve ETH için en iyi 3 fiyat tahmini…

Bitcoin geçtiğimiz hafta yeni yıllık en yüksek seviyesine çıktı, buradan düzeltme yaptı ve 13,600 dolar ve 14,000 dolar arasında yerleşti. Ethereum 370 dolarlık desteğini üzerine güç kazansa da hala 400 doları geçmekte zorlanıyor. Ripple 0,23 dolarlık desteğinden sekti ve şu anda boğalar 0,26 doları hedefliyor.

Bitcoin ve Ethereum piyasalarında ki bu boğa görünümü son haftalarda tüm kripto para piyasasını etkisi altına aldı. Yine de Bitcoin’in yıllık olarak en yüksek seviyesine çıkması ve 33 aylık en yüksek seviyesinde kapanması altcoinlerin yükselmesine neden olmadı.

Kripto para

Şu anda kripto para marketi kırmızı ve yeşil ışık ile yanıp sönüyor. İlginç bir şekilde piyasa değeri olarak en büyük ilk 10 kripto para en iyi performans sergileyenler oldu. DeFi tokenleri ise şu anda dip seviyesi bulmaya çalışıyor. DeFi tokenleri hala 2020’nin en yüksek seviyelerinde %50 oranında geride. Uniswap (UNI) DeFi tokenleri arasında en çok vaat eden kripto para olarak görülüyor.

ABD seçimleri yaklaşırken Bitcoin ve kripto para piyasalarında geçtiğimiz hafta görülen yüksek oynaklığın bu haftada devam edeceği tahmin ediliyor. ABD seçimler ve diğer tüm faktörler kripto para piyasalarında fiyatların yükselmesine neden olabilir. Şu anda çoğu kripto para tüccarı ABD seçimlerinin sonuçlarını daha güvenli varlıklarda bekliyor.

Bitcoin 15,000 dolara yükselebilir

Lider kripto para Bitcoin geçtiğimiz hafta en son 2019 Temmuz ayında görülen bir seviyeye yükseldi. BTC 14,000 doların üzerine çıktı ve 33 haftadır görülmeyen seviyelerde işlem gördü. Fiyat bu seviyelerde tutunamayınca BTC 14,000 doların altına geri çekildi.

Kripto para, Bitcoin

Bitcoin grafiklerinde 13,600 dolarda destek oluştu. Yukarı yönde satıcılar 14,000 doların civarında toplanıyor. Bir diğer deyişle Bitcoin bir sonraki rallisine hazırlanmak için toparlanma aşamasına girdi. Bolling bantları yan yönde fiyat hareketini güçlendiriyor ve kısa vadede yükseliş için zemin hazırlıyor.

Bitcoin boğaları çoğunluklu fiyatın kontrolünü ele aldı. Bitcoin RSI göstergesi ise Bitcoin orta seviyede destek bulduğundan dolayı BTC’den boğa yanlısı durumda. Yine de Bitcoin fiyatı desteğinin altına gerilerse Bolling bantlarının gösterdiği tüm yükseliş sinyalleri geçersiz olacaktır.

Ethereum 420 dolara çıkabilir…

Ethereum geçen haftanın kilit desteğinden yükselişe geçerse 400 doların üzerine çıktı. Bu boğa hareketi boğa bayrağı formasyonunun kırılması ile daha da güç kazandı. ETH/USD çifti 100 SMA ve 50 SMA’nın üzerine çıksa da 400 doların üzerinde kalamadı.

Ethereum (ETH)

https://www.google.com/finance

Son düşüşlere rağmen fiyatın bu gerilemesinin kısa vadeli bir düzeltme olduğu anlaşıldı. RSI indikatörü fiyatın boğa hareketinde işlem gördüğünü gösteriyor. Ethereum’un 420 dolara çıkması için 400 doların üzerine çıkması ve bu seviyenin üzerinde kalması gerekiyor. Şimdilik yukarı yöndeki ilk dirençte satıcılar birikiyor.

Ethereum 400 dolarda reddedilirse ETH’nin boğa görünümü tamamen ortadan kaybolacaktır. Aşağı yönde fiyat 50 SMA’yı test edebilir ve 390 dolara gerileyebilir. Daha fazla düşüşler ETH fiyatını 200 SMA’ya yönlendirecektir.

Ripple keskin bir şekilde 0,3 dolara yükselebilir!

Ripple kısa süre önce 0,2 doların altına giden bir fiyat hareketinden zar zor kurtuldu. XRP fiyatı 0,23 doların üzerinde destek bulsa da fiyat sağlam bir şekilde yükselemedi. 0,245 dolarda bulunan direnç seviyesi hem XRP fiyatı hareketini durdurdu hem de XRP’nin 0,26 dolara yükselme sürecini artırdı. MACD indikatörü XRP’de boğaların ortaya çıktığını gösteriyor.

Ripple

XRP fiyat hareketinin boğa yanlısı olduğunu kanıtlamak için XRP destekçilerinin fiyatı 4 saatlik grafikte 50 SMA, 100 SMA ve 200 SMA gibi hareketli ortalamaların üzerine çıkarması gerekiyor. Yakın zamanda test edilecek bu seviyeler XRP fiyatının ilk olarak 0,26 dolara ve daha sonra 0,3 dolara yükselmesine destek çıkacaktır.

Ripple fiyatı bahsedilen 50 SMA, 100 SMA ve 200 SMA’nın üzerine çıkamazsa fiyat hareketi ayıya dönecektir. Böyle bir harekette XRP 0,24 doların altına düşebilir. XRP grafiklerinde 0,24 dolardan sonra 0,23 dolarda ve 0,22 dolarda destek seviyeleri bulunuyor.

Bu haftanın en önemli 5 kripto para haberini okumak için:https://www.koinbox.net/bu-haftanin-en-onemli-5-kripto-para-haberi-3/

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu