Kripto Para Haberleri

Meksika Kripto Paralara Karşı Duruyor

Finansal kuruluşların yetkisini sınırlandıran ülkeler arasına Meksika da katıldı. İran ve Çin ile birlikte Meksika’nın ismini de bu listede görmek açıkçası bizleri bir hayli şaşırttı. Ülkeler bu konuda adımlar atmaya devam ediyor ve yasaklar ile gündeme geliyorlar. Bu konuda en büyük yaptırım ise Çin’den gelmişti ve madencilik faaliyetlerinin tamamen durdurulduğu gerçeğini de unutmamak gerekiyor.

Hatırlarsınız kısa bir süre önce İngiltere de dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance’ı, faaliyetlerini durdurması için uyarmıştı. Bu gelişmelerin her biri kripto para varlıklarını olumsuz etkiliyor ve büyük düşüşün en önemli nedenlerinden bir tanesi de kesinlikle budur.

Meksika da benzer bir olay yaşıyor ve merkez bankasından yapılan açıklama neticesinde yetkisiz işlemlerin yaptırıma tabi tutulacağı ifade edildi. Bu durum kısa süre içerisinde bitcoin ve ethereum üzerindeki etkisini arttırdı. Ülkelerin aldığı bu kararlar yatırımcıların da canını sıkıyor ve sayılarının artması da üzücü.

Merkez Bankası Risklere Dikkat Çekti

btc

Kripto para işlemlerinde gündeme taşınan en önemli konulardan bir tanesi dolandırıcılık ve kara para aklama faaliyetleri. Blockhain teknolojisi kullanılarak para aktarımı ve para muhafaza etme işlemi gayet kolay bir şekilde yerine getiriliyor. Ancak bunu art niyetli gerçekleştiren çok sayıda insan ve kurum olduğunu da unutmamak gerekiyor.

Meksika da tam olarak bu konuya dikkat çekmiş durumda ve yaptırımların gerçek nedeni e tam olarak budur. Yasaklar ile birlikte yatırımcılar da temkinli davranmak durumunda ve öyle zannediyoruz ki kısa bir süre sonra Çin gibi Meksika da yaptırımların gücünü arttıracaktır.

Kripto para gündemine her geçen gün buna benzer haberler düşüyor ve bu haberlerin hem borsaları hem de yatırımcıları olumsuz etkilediği gerçeğini de es geçmemek gerekiyor. Hatırlarsanız Çin baskısı ile birlikte Bitcoin’de sert bir düşüş yaşanmıştı ve bu düşüşe katkı sağlayan Elon Musk açıklamalarını da unutmamak gerekiyor. umut ediyoruz ki bu yaptırımlar kalksın ve kripto para yatırımcıları da derin bir nefes alsın.

İlginizi Çekebilir: Kripto Paralara Yaptırım Uygulanırsa Ne Olur?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 2 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu