Anasayfa Analiz Merakla Beklenilen Altcoin Sezonu Ne Zaman Gelecek?

Merakla Beklenilen Altcoin Sezonu Ne Zaman Gelecek?

Analiz

Ethereum'un son dönemde Bitcoin'e karşı gösterdiği performans, yatırımcıları oldukça heyecanlandırdı. Bunun sebebi ise, hiç şüphesiz ki olası altcoin sezonu...

Merakla Beklenilen Altcoin Sezonu Ne Zaman Gelecek?

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) genellikle birbirine oldukça sıkı sıkıya bağlıdır ve grafiklerde benzer bir şekilde hareket eder. Ancak, Bitcoin (BTC) son zamanlarda gecikiyor gibi görünüyor. Geçen hafta, Ethereum (ETH) %5,3'lük bir artış kaydetti. Öte yandan, Bitcoin (BTC) aynı zaman diliminde %1,8 düştü.

Aslında ETH/BTC grafiğinde oldukça ilginç bir trend ortaya çıktı. Ticaret çifti üçlü bir dip oluşturdu ve ayılar güç kaybettiği için kartlarda bir yükseliş eğiliminin olduğu tahmin edildi. Sonuç olarak, söz konusu senaryo an itibarıyla çoktan gerçekleşti.

ETH/BTC çiftinin yükseliş trendi, Ethereum'un Bitcoin'e kıyasla güçlendiğini veya belki de Bitcoin'in hakimiyetinin zorlandığını ortaya çıkarıyor. Her iki durumda da, Ethereum (ETH) artık sürücü koltuğunda görünüyor.

Merakla Beklenilen Altcoin Sezonu Ne Zaman Gelecek?

Aslında, Santiment'in son rakamları ilginç bir trendi daha gün ışığına çıkardı. Aşağıda gösterildiği gibi, borsa ve değişim dışı adreslerin arzı zıt yönlere doğru gidiyor. Aslında, en büyük on borsa adresi tüm zamanların en düşük seviyelerine yakın. Öte yandan, en büyük on borsa dışı arz artmaya devam ediyor. Bu nedenle, balinaların ve diğer katılımcıların borsalardaki bakiyeyi alıp tükettikleri sonucuna varılabilir.

Merakla Beklenilen Altcoin Sezonu Ne Zaman Gelecek?

Spesifik olarak, ilk 10 borsa dışı cüzdan, artık ilk 10 borsa cüzdanının sahip olduğu arzın 3,44 katını elinde tutuyor diyebiliriz.

Altcoin Sezonu Gerçekten Geldi Mi?

Altcoinler genellikle Ethereum'un ayak izlerini daha yakından takip etme eğilimindedir. Ethereum (ETH) şu anda muhtemelen rahat olsa da, altcoinler yapışkan bir konumda görünüyor. Sezon endeksine göre, piyasa bir Bitcoin (BTC) sezonunun ortasında olmaya devam ediyor ve altcoin sezonunun yakınında bile değil.

Merakla Beklenilen Altcoin Sezonu Ne Zaman Gelecek?

Tipik olarak, bir altcoin sezonu yalnızca ilk 50 kripto para %75'i son sezonda, yani 90 gün boyunca Bitcoin (BTC) daha iyi performans gösterdiğinde ortaya çıkar. Bununla birlikte, mevcut durum bir gerileme olarak algılanmamalı çünkü Ethereum'un yükselen hakimiyeti henüz oluşum aşamasında.

Eğilim arttığında, diğer kripto para da muhtemelen aynı şeyi yapacaktır. Bu olduğunda, altsezon çanları nihayet çalacak ve yatırımcıların beklentileri karşılanacaktır diyebiliriz.

Yine de, yüksek volatiliteli mevcut süreç göz önüne alındığında yatırımcıların dikkatli bir şekilde hareket etmesinde fayda var.

Merakla Beklenilen Altcoin Sezonu Ne Zaman Gelecek? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik