Anasayfa Bitcoin Meraklı Bekleyiş Son Buldu! Bitcoin Tahvilleri için Tarih Verildi...

Meraklı Bekleyiş Son Buldu! Bitcoin Tahvilleri için Tarih Verildi...

Bitcoin

El Salvador, "Volcano Bonds" olarak da bilinen Bitcoin destekli tahvillerin ihraç tarihini açıkladı.

Meraklı Bekleyiş Son Buldu! Bitcoin Tahvilleri için Tarih Verildi...

El Salvador düzenleyicileri, Bitcoin destekli tahviller olan "Volcano Bonds" için bekleyişe son verdi ve tahvillerin 2024 yılının başlarında ihraç edilmesine izin verdi.

Bitcoin Tahvillerinin İhracı İçin Tarih Belirlendi

Bitcoin dostu ününü pekiştiren El Salvador hükümeti, kripto ile ilgili işletmeler için onaylar vermeye devam ediyor. Bitcoin destekli tahviller olan Volcano Bonds, 2024 yılının ilk çeyreğinde resmî olarak piyasaya sürülecek. Raporlara göre; Dijital Varlıklar Komisyonu (CNAD), Volcano Bonds için düzenleyici onay verdi. CNAD, El Salvador'daki dijital varlıklar ekosisteminin düzenlenmesi ve denetlenmesi ile ilgilenen bir devlet kurumudur.

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, şöyle bir paylaşımda bulundu:

Tahvillerin bir yıl gibi tek tip bir zaman dilimine sahip olup olmayacağı ya da diğer kripto para birimleri gibi ticarete açık olup olmayacağı henüz belli değil. Latin Amerika ülkesi, Volcano Bonds fikrini daha önce ortaya atmıştı. Ülke yönetiminin, Bitcoin Şehri inşa etme hayali kurduğu da bildirilmişti. Aynı zamanda bir kripto para borsasının, aslen blockchain aracılığıyla ihraç edilen tahviller olan "Volcano" tokenlerini ihraç edeceği aktarılmıştı. 

Meraklı Bekleyiş Son Buldu! Bitcoin Tahvilleri için Tarih Verildi...

Bitcoin Volcano Bonds Nedir?

Bitcoin'i resmî para birimi haline getirdiğinden beri El Salvador, Bitcoin oynaklığından yararlanmayı amaçlayan agresif bir yaklaşım benimsedi. Yönetim, başlangıçta Volcano tahvilleri yoluyla yaklaşık 1 milyar dolar toplamayı planlamıştı. Bunun yarısı vergiden muaf Bitcoin Şehri'nin inşasına, diğer yarısı da BTC'ye yatırıma gidecekti.

Başkan Bukele, son olarak yüksek net servete sahip bireylere yönelik yeni bir ikamet programını açıkladı. Bu program, BTC'ye ya da USDT stablecoin'e önemli yatırımlar yapabilenlere vatandaşlık imkanı sunuyor. Bu, "El Salvador Özgürlük Vizesi Programı" olarak adlandırılan ve en fazla 1.000 kişiye vatandaşlık sunan "yatırım yoluyla vatandaşlık girişimi"dir.

Kaynak: CoinGape

Meraklı Bekleyiş Son Buldu! Bitcoin Tahvilleri için Tarih Verildi... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar