Kripto Para Haberleri

Merkez Bankası Raporu Doğrultusunda Kripto Paranın 3 Yüzü

Kripto para düzenlemeleri için ilk adım atıldı. Merkez bankası raporunun paylaşılması ile birlikte gündem bir kez daha değişti. Dilerseniz bu rapor doğrultusunda varlıklar hakkındaki geçekleri hep birlikte incelemiş olalım.

Kapalı Sanal Para Düzeneği:

Bu düzenin gerçek ekonomi ile yakından uzaktan bağlantısı yok. Oyun içi sanal düzenekler olarak da lanse ediliyor ve hatta bu şekilde bir tanımlama yapmak daha doğru ve daha sağlıklı olacaktır. Kullanıcılar, aidat ödeyerek katılım sağladıkları sistemde oyun performanslarına bağlı olarak sanal para kazanıyorlar ve biriken paralarını bir süre sonra hizmet ya da mal satın alma işlemlerinde kullanabiliyorlar.

Bu sistemin dışındaki herhangi bir alış veriş ya da satın alma durumunda sanal paraların geçersiz olduğunu da unutmamak gerekiyor.

kripto para

Tek Yönlü Akışa Sahip Düzenek:

Sanal paraların gerçek paralar ile satın alınabildiği ve işlenebildiği bir sistemler bütünüdür. Sanala paranın gerçek paraya dönüşümü ise ne yazık ki mümkün değildir. Koşulları belirleyen kimse ise bu oluşumun sahibi olacaktır. Hem sanal hem de gerçek mal hizmeti satın almak mümkündür ve sistemin en kıymetli noktalarından bir tanesi de kesinlikle budur.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Cardano, Maker ve ATOM Bitcoini Takip Ediyor

İki Yönlü Akışa Sahip Düzen:

Bu sistemde kullanıcılar döviz kurlarına benzer şekilde gerçek para üzerinden sanal para satın alabiliyor ve yatırımlarını da bu şekilde yapıyorlar. İki yönlü akış ile birlikte kullanıcılar gerçek mal satın alma hakkına sahiptir. Bunun yanı sıra talep ettikleri takdirde sanal mal da satın alabiliyorlar.

En çok tercih edilen oluşumlardan bir tanesidir ve yoğunluğun bu sistemde var olduğunu da net bir şekilde görebiliyoruz.

Son dönemde kripto para varlıklarına ve piyasalara dair düzenlemeler sık sık gündeme taşınıyor. Merkez Bankası’nın ortaya koyduğu çalışmaları an be an aktarmaya devam ediyoruz. Yakın gelecekte daha net sonuçlar ortaya çıkacak ve piyasalar daha güvenli ve daha tercih edilir bir hal alacaktır. Aslında hükümetlerin asıl hedefi de tam olarak budur diye düşünüyoruz.

İlgili İçerik: Kripto Paralara Yaptırım Uygulanırsa Ne Olur?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu