Kripto Para Haberleri

Merkez Bankası’ndan Pliego’ya Uyarı: Riskleri Unutma

Meksika’nın en zengin iş adamlarından biri olan Pliego’dan söz etmiştik. Kısa bir süre önce sahibi olduğu bankada artık kripto para muhafaza edilebileceğini ve alım satım yapılabileceğini duyuran iş adamı, merkez bankasından uyarı aldı. Yaşanan sürtüşmeye dair detayları aktarmak adına buradayız ve dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden başlayalım.

Pliego, Meksika’nın en önemli isimlerinden ve aynı zamanda yatırımcılarından biri Üstelik bir de banka sahibi. Ve sahip olduğu bu bankada artık kripto para işlemlerinin de sorunsuz bir şekilde yapılabileceğini aktardı. Daha önce bu tür adımlar atan reel bankalar oldu ve Pliego’nun hamlesi de gayet normal bir hamle diye düşünüyoruz. Fakat merkez bankası bizimle aynı düşünceye sahip değil.

Merkez Bankası, doğrudan bu isme yönelik bir açıklama yapmasa da kime atıfta bulunduklarını tahmin etmek hiç de zor olmayacaktır. Yapılan uyarı yasaları bir adım öne taşıyan ve riskleri hatırlatan çarpıcı bir açıklama oldu.

Yasal Olmayan İşlemler Yaptırıma Maruz Kalacaktır

pliego

Meksika Merkez Bankası yetkilileri, henüz yasal bir zeminin oluşmadığını ve bu tür hamlelerin yaptırım ile karşılık bulacağını aktardı. Az önce de ifade ettiğimiz gibi doğrudan isme ya da kuruma yönelik bir uyarı değil ancak atıfta bulundukları kişiyi tahmin etmek gayet kolay olacaktır. Merkez Bankasının haklı olduğunu da belirtmek gerekiyor ancak Pliego gibi bir yatırımcının bunu düşünecek kadar zeki ve ön görülü bir iş insanı olduğunu da unutmamak lazım.

Pliego bu uyarıdan sonra geri adım atar mı bilinmez fakat yasal zemine oturtulmadan atacağı bir adım ona elbette zarar verecektir. Öyle zannediyoruz ki yakın zamanda görüşmeler başlatılacak ve sürecin nasıl işlemesi gerektiği konusunda bir anlaşmaya varılacaktır.

Reel bankalara dijital varlık işlemlerinin aktif edilmesi gerçekten önemli ve kıymetli bir gelişme. Yakın gelecekte birçok bankanın bu konuda adımlar atacağını ve bunun alt yapısını sağladıklarını da hatırlatmakta fayda var. Bu durum güvenilirlik açısından kripto para varlıklarına da fayda sağlayacaktır.

İlginizi Çekebilir: Kripto Paralara Yaptırım Uygulanırsa Ne Olur?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu