Anasayfa Altcoin Messari'den Cardano Raporu: İnanılmaz Rakamlar Kaydedildi!

Messari'den Cardano Raporu: İnanılmaz Rakamlar Kaydedildi!

Altcoin

Messari raporuna göre; Cardano, etkileyici üçüncü çeyrek rakamları kaydetti.

Messari'den Cardano Raporu: İnanılmaz Rakamlar Kaydedildi!
Hızlı İçerik

Cardano (ADA), kripto analiz firması Messari'nin yakın tarihli bir raporuna göre üçüncü çeyrekte (Q3) bir kez daha etkileyici büyüme eğilimleri sergiledi.

Rapora göre; protokolün stablecoin değeri, bir önceki çeyreğe göre yüzde 16 ve yılın başından bugüne kadar yüzde 461 oranında arttı. Rapor, stablecoin rallisinin başlangıçta iUSD tarafından tetiklendiğini ancak Wanchain gibi protokollerin USDT ve USDC'nin köprülü versiyonlarını piyasaya sürdüğünü belirtti.

Stablecoin'lerin yanı sıra Cardano da Kilitli Toplam Değer (TVL) bakımından etkileyici bir üçüncü çeyrek artışı kaydetti. Bu metrik, bir önceki çeyreğe göre yüzde 198 artış gösterdi. TVL, daha önce 34 olan sıralamasından 15'e yükselerek bu yılki en iddialı büyüme performanslarından birini sergiledi.

Cardano'nun büyüme metrikleri, 41.137'ye ulaşan Ortalama Günlük Aktif Adresleri ile daha da güçlenirken, kaydedilen Ortalama Günlük İşlem çeyrek için 60.356'ya ulaştı. Ortalama Günlük DApp İşlemleri ve Ortalama Günlük NFT İşlem hacmi gibi diğer önemli metrikler de sırasıyla 49.388 ve 0,6 milyon dolarlık etkileyici rakamlar kaydetti.

Cardano'nun üçüncü çeyrekte kaydettiği kayda değer gelişmelerden biri de ekosistem faaliyetleri oldu. Project Catalyst Fund, 10, 50 milyon ADA'lık ayrılmış bir havuzdan finanse edilen toplam 192 proje ile tamamlandı. Mithril, çeyrekte yayına girdi ve Input Output Global'in haftalık olarak yayınladığı performans güncellemesine göre etkileyici yükseltmeler alıyor.

Messari'den Cardano Raporu: İnanılmaz Rakamlar Kaydedildi!

Cardano Fiyat Görünümü

Messari raporu, ayrıca Cardano'nun üçüncü çeyrekteki fiyat hareketine de odaklandı. Rapora göre; ADA'nın ortalama fiyatı, ikinci çeyrekte kaydedilen 0,28 dolardan düşerek 0,25 dolar olarak belirlendi. Dolaşımdaki piyasa değeri de yüzde 9,6'lık bir artışla 8,7 milyar dolar olarak gerçekleşti.

Yazının hazırlandığı sırada Cardano, son 24 saat içerisinde yüzde 1,30'luk bir artış kaydettikten sonra 0,3006 dolardan işlem görüyor. Cardano, genel olarak geniş piyasadaki son ralliden faydalandı ve geçtiğimiz ay fiyatı yüzde 18,30 arttı.

Messari'nin açıkladığı etkileyici istatistikler ve Cardano ekosisteminde devam eden geliştirme çabalarıyla piyasa, bu temelleri fiyatlandırabilir ve kısa ila orta vadede ADA fiyatında 0,4 dolara kadar bir canlanma görebiliriz. Bu seviyeye ulaşılması halinde ADA, Nisan ayından bu yana en yüksek fiyat seviyesine ulaşmış olacak.

Kaynak: CoinGape

Messari'den Cardano Raporu: İnanılmaz Rakamlar Kaydedildi! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan