Anasayfa Sektörel MetaMask Durmadı: Yeni Kripto-İtibari Ödeme Özelliğini Başlattı!

MetaMask Durmadı: Yeni Kripto-İtibari Ödeme Özelliğini Başlattı!

Sektörel

Merkeziyetsiz cüzdan şirketi MetaMask, yeni ödeme yöntemlerini entegre ettiği itibari-kripto özelliğini başlattığını duyurdu...

MetaMask Durmadı: Yeni Kripto-İtibari Ödeme Özelliğini Başlattı!

ConsenSys tarafından desteklenen merkezi olmayan bir cüzdan firması olan MetaMask, "Portfolio dApp"i için yeni bir itibari-kripto rampasını başlattığını duyurdu.

Yeni işlev, kullanıcıların portföyden ayrılmadan doğrudan itibari para birimlerinden kripto almalarını sağlayacak. Doğrudan bir çözüm olarak yeni işlevsellik, geleneksel para birimleriyle dijital varlık satın alma sürecini basitleştirmeyi, yeni etkileşimler açmayı ve pazarlarını genişletmeyi amaçlıyor.

MetaMask, kullanıcılara "basit ve sorunsuz" bir satın alma süreci olarak tanımladığı şeyi sunma konusundaki heyecanlarını paylaşarak haberi duyurmak için Twitter'a gitti.

Yeni Özellik Çeşitli Ödeme Yöntemleri Sunuyor!

"Kripto Satın Al" özelliği, banka veya kredi kartları, PayPal, banka havaleleri gibi çeşitli ödeme yöntemlerini ve ayrıca anında Alchemy Pay (ACH) işlemlerini destekleyerek Ethereum (ETH), Polygon (MATIC), Arbitrum (ARB), BNB Chain, Avalanche Contract Chain, Fantom (FTM), Optimism (OP) ve Celo (CELO) dahil olmak üzere sekiz ağda 90'dan fazla tokene erişim sağlar. 

MetaMask'e göre, Portföy dApp'deki bu son özellik, PayPal, MoonPay, Sardine, Banxa, Onramp.money, Mercuryo ve Transak ile bir yılı aşkın iş birliğinin sonucuydu.

MetaMask Durmadı: Yeni Kripto-İtibari Ödeme Özelliğini Başlattı!

MetaMask, yeni kullanıcıları bünyesine katmak için çeşitli platformlar ve kuruluşlarla iş birliği konusunda iyi belgelenmiş bir geçmişe sahiptir. 2022'de şirket, PayPal ile güçlerini birleştirerek MetaMask kullanıcılarının PayPal platformu aracılığıyla Ethereum (ETH) satın alıp transfer etmelerini sağladı. Aynı yıl MetaMask, bankalar aracılığıyla kullanıcı işlevleri için yöntemler keşfetmeye başladı.

Daha yakın bir tarihte, Mart 2023'te MetaMask, kripto fintech sağlayıcısı MoonPay ile Nijeryalı kullanıcıların anında banka havaleleri yoluyla kripto satın almalarına olanak tanıyan bir entegrasyon duyurdu. Ayrıca Unity for Web3 ile entegrasyonları ve Learn programı ile devam eden bir Web3 eğitim girişimi vardır.

Özellik Nasıl Kullanılır?

Bu özellikten yararlanmak için, kullanıcıların cüzdanlarını Portfolio dApp'e bağlaması veya MetaMask eklenti cüzdanındaki "Satın Al" düğmesini tıklaması yeterlidir. 

Kullanıcılar, bölgelerini, ödeme yöntemini ve istenen tokeni ve ağı seçtikten sonra, bulundukları yere ve yerel düzenlemelere göre özelleştirilmiş bir fiyat teklifi alırlar. İşlemi tamamlamak için üçüncü taraf bir sağlayıcının web sitesine yönlendirilirler ve fonlar daha sonra MetaMask cüzdanlarına yatırılır.

MetaMask Durmadı: Yeni Kripto-İtibari Ödeme Özelliğini Başlattı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik