Anasayfa Nasıl Alınır Metaverse Sanal Arsa Nasıl Satın Alınır?

Metaverse Sanal Arsa Nasıl Satın Alınır?

Nasıl Alınır

Metaverse sanal arsa nasıl satın alınır?, Metaverse'de sanal arsa nereden satın alınır?, Metaverse arsa nasıl kiralanır?, Sanal arsa satın almadan önce ipuçları:

Metaverse Sanal Arsa Nasıl Satın Alınır?

Metaverse alanı büyümeye devam ediyor. Metaverse’de sanal arsa satın almak bu alana hızlıca baştan dahil olmanın en iyi yolu olabilir. İşte Metaverse’de sanal arsa nasıl satın alınır?

Birkaç yıl önce sanal bir arsa satın alma fikri kulağa çok saçma geliyordu. Bugün, sanal gayrimenkul yüz binlerce dolarlık bir sektöre sahip. Metaverse sektörü büyümeye devam ederken yatırımcılar ve kripto para meraklıları bu alana giriyor ve sanal arsa satın almak şu anda NFT’lerden sonraki en büyük trend oldu.

Sanal emlak piyasası aslında gerçek dünyadaki muadili ile, özellikle de fiyatlandırmayı yöneten faktörlerle birkaç benzerlikten daha fazlasını paylaşır. Metaverse sanal arsa satın almakla ilgileniyorsanız veya bunun ne anlama geldiğini bilmiyorsanız, aşağıda Metaverse’de sanal arsa nasıl satın alınır? Konusunu öğrenmek için okumanız gereken her şey var.

Metaverse Nedir?

Kısaca Metaverse, yeni nesil internettir. Metaverse, evrensel olarak kabul edilmiş bir terim olmadığı için bunu doğru bir şekilde tanımlamak çok zordur. Metaverse terimi ilk olarak 1992'de yayınlanan Neal Stephenson'ın bir romanı olan Snow Crash'te kullanıldı. Kitapta Metaverse basitçe şekliyle aynı fiziksel ortamda bulunmayan kişiler tarafından iskân edilen sanal dünya olarak tasvir edildi.

Bu konsept, gişe rekorları kıran bir filme dönüştürülen fantastik bir roman olan Başlat: Ready Player One'da daha da detaylandırıldı. Metaverse, sanal ve artırılmış gerçeklik teknolojilerini kullanılarak birbirine bağlanan 3 boyutlu simüle edilmiş dünyalar ağı olarak düşünülebilir. Aslında bir bilgisayar aracılığıyla internete erişmek yerine, bir Metaverse dünyasına girerek insanlar bu dünyayı deneyimleyebilir.

Daha detaylı bir Metaverse Nedir? rehberini buradan okuyabilirsiniz.

Metaverse Sanal Arsa Nasıl Satın Alınır?

Peki, Metaverse’de sanal arsa nasıl satın alınır? Metaverse’de sanal arsa satın almakla ilgileniyorsanız bunun adım adım nasıl yapıldığı aşağıdaki gibidir.

1. Kripto Para Cüzdan Hesabı Açın

Metaverse Sanal Arsa Nasıl Satın Alınır?

İlk adım, bir kripto para cüzdanına kaydolmaktır. Kaydi para kullanarak sanal arsa satın alamazsınız, bu nedenle kripto para biriminizi satın almak ve depolamak için ilk olarak bir kripto para cüzdanına sahip olmanız gerekir. İdeal olarak, seçtiğiniz cüzdanın internet tarayıcınıza entegre olması gerekir.

MetaMask, Trust Wallet veya diğer kripto para cüzdanlarını kullanabilirsiniz. Binance Smart Chain Cüzdanını da kullanabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta seçtiğiniz cüzdanın sanal arsa satın almak için kullanacağınız kripto para birimini destekleyip desteklemediğidir.

2. Sanal Arsa Alacağınız Platformu Seçin

Sanal arsa satın alabileceğiniz birkaç Metaverse platformu vardır. En popüler iki seçenek Decentraland ve The Sandbox'tır. Üçüncü bir taraf aracılığıyla sanal arsa satın almak istiyorsanız, OpenSea gibi bir NFT pazar yerini kullanabilirsiniz.

OpenSea, platformlar arasında sürekli geçiş yapmanıza gerek olmadan alışveriş yapmanızı sağlar ve özellikle ilk kez arsa alacak kişiler için harika bir uygulamadır. Ayrıca burada fiyatları, olanakları karşılaştırabilir ve arsanın bulunduğu sanal mahalleye göre fiyatı değerlendirebilirsiniz.

Metaverse Sanal Arsa Nasıl Satın Alınır?

Sanal arsanızı nereden satın aldığınız hakkında kapsamlı bilgi istiyorsanız, The Sandbox veya Decentraland gibi projelerin kendi pazar yerine gitmek en iyisidir. Ayrıca bu şekilde komşularınız hakkında daha iyi bir anlayış elde edersiniz. Metaverse Sanal Arsa Nasıl Satın Alınır? rehberindeki tüm adımlar tüm platformlarda büyük ölçüde benzer olsa da Decentraland örneğini kullanacağız.

3. Arsa Seçin

Satılığa çıkarılmış arsalar göz atın ve satın almak istediğinizi seçin. Arsanızın daha ünlü, kalabalık ve popüler yerlere ne kadar uzak olduğunu satın almadan önce görebilirsiniz. Popüler yerlere yakın olan arsalar için fiyatlar artma eğilimindedir.

Metaverse Sanal Arsa Nasıl Satın Alınır?

Satın almak istediğiniz arsayı seçtikten sonra mevcut bilgileri görmek için arsanın üzerine tıklamanız yeterlidir. Decentraland'da ETH veya MANA kullanarak sanal arsa satın alabilirsiniz. Fiyatları görüntüleyebilir, teklif verebilir veya doğrudan satın alabilirsiniz. Ancak satın almadan önce cüzdanınızı platforma bağlamanız gerekir.

4. Cüzdanınızı Bağlayın

Satın alma işleminizi onaylamak için cüzdanınızı hesabınıza bağlamanız gerekir. Bunun için Jump In'e tıklayın ve ardından cüzdanınızı kullanarak kaydolun.

Metaverse Sanal Arsa Nasıl Satın Alınır?

Kaydolduğunuzda ve satın alma işleminizi onayladığınızda, sanal arsanız cüzdanınıza gönderilecektir. Bu sanal arsanın resmi sahibi olacaksınız ve herkes blok zincirinde bunun gerçekliğini doğrulayabilir.

Metaverse arsa satın alımında gas ücretleri olduğunu unutmamak önemlidir, bu nedenle ekranda belirtilen miktardan biraz daha fazla kripto paraya sahip olduğunuzdan emin olun. Veya isterseniz teklif yoluyla da arsa alabilirsiniz. Arsa sahibi teklifinizi kabul edip etmemeye karar verir ve bu da alıcılara pazarlık için biraz alan sağlar.

5. Satın Alma İşleminizi Onaylayın

Cüzdanınızda yeterli kripto paranız olduğu ve fiyat üzerinde anlaşmaya varıldığı sürece satın alım işlemi gerçekleşecektir. Cüzdanınızda sanal arsanızı onaylayabilirsiniz. MetaMask için satın alma işleminizin onayını almak için NFT'lere gidin. Trust Wallet kullanıyorsanız Koleksiyon Öğeleri'ne gidin. 

Metaverse'de Sanal Arsa Nereden Satın Alınır?

Günümüzde Metaverse sanal arsa satın alınabileceği birçok oyun var. Metaverse’de sanal arsa alabileceğiniz en iyi platformlar ve pazar yerlerinin listesi aşağıdaki gibidir:

  • Decentraland
  • The Sandbox
  • Axie Infinity
  • Treeverse
  • Cryptovoxels
  • Worldwide Webb
  • Somnium Space
  • Opensea

Metaverse'de Neden Sanal Arsa Alınmalı?

Metaverse’de neden sanal arsa alınmalı? sorusunu iki cevabı vardır: 1’incisi övünmek için, 2.’si yatırım getirisi elde etmek içindir. Şu anda Metaverse alanında başlatılan birkaç sanal emlak projesi var. Metaverse’de arsa almak, bir NFT almakla aynıdır: Bir dijital varlığa sahip olursunuz ve sahipliğinizin kanıtı blok zincirinde bulunduğundan dolayı herkes bu varlığın orijinalliğini doğrulayabilir. Sanal arsanızı daha sonra değer kazandıktan sonra satabilir veya partiler veya özel etkinlikler için kiralayabilirsiniz.

Sanal arsanız üzerine sanal bir ev de inşa edebilir ve bu evi kiralayabilir bir dijital bir sanat galerisine çevirebilirsiniz.

Metaverse Sanal Arsa Nasıl Satın Alınır?

Metaverse Arsa Nasıl Kiralanır?

The Sandbox gibi bazı projeler ilerleyen bir zamanda arsa sahiplerine arsalarını üçüncü şahıslara kiralama imkânı sunacak. Ancak bunun için resmi bir sistem yok. Arsanızı birine kiralamaya karar verirseniz, bu süreci oldukça riskli hale getiren özel bir anlaşma yapmanız gerekecektir. Arsanızı kiralarken, yerinizin sahipliğini asla kiracıya devretmemelisiniz. Resmi, güvenli bir kiralama sisteminin başlatılmasını beklemek daha güvenlidir.

NFT Dolandırıcılıklarına Dikkat Edin

Metaverse sanal arsaları aslında bir NFT'dir. Meteorik yükselişleri nedeniyle, dikkatli olmanız gereken birkaç dolandırıcılık türü var. Her zaman resmi, güvenilir platformlardan arsa satın almak en iyisidir. Ayrıca, bir NFT gerçek olamayacak kadar iyi görünüyorsa, muhtemelen dolandırıcılıktır.

Sanal Arsa Satın Almadan Önce İpuçları

Sanal arsa almadan önce ipuçları: Metaverse arsalarına yatırım yaparken, tıpkı diğer yatırımlarda olduğu gibi her zaman en iyi uygulamaları izlemelisiniz. NFT arsanızı satın almak için resmi proje bağlantısını kullandığınızdan veya güvenilir bir üçüncü taraf pazar yerini seçtiğinizden emin olun. Satın almadan önce, yatırım yaptığınız platformu dikkatlice araştırın ve temellerini kontrol edin. Ayrıca satın almak tek seçenek değildir, eğer belirli bir amaç için bir Metaverse arsasına ihtiyacınız varsa gelecekte Metaverse sanal arsa kiralamak mümkün olacaktır.

Metaverse Sanal Arsa Nasıl Satın Alınır? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)