Kripto Para Haberleri

Mevcut Yüksek Başarısızlık Oranına Rağmen ICO’lar Uzun Vadede Başarılı Olabilir

ICO’lar, 2017 kripto pazarının patlamasından sonra yeni şirketler ve girişimciler için fon toplamanın daha kolay yollarından biri oldu. Fakat bu fon toplama kolaylığı dolandırıcılar tarafından istismar edilmeye başlandı ve kripto çevresi için bir nimet olarak görülen bir şey bozulmaya başladı. Satis Group LLC tarafından yapılan bir araştırmaya göre, neredeyse tüm ICO’ların  % 80’i bir dolandırıcılığa dönüşmüştür ve projelerin sadece % 8’i borsalara girmeyi başarmıştır.

Bununla birlikte, Coinbase’in eski CTO’su Balaji Srinivasan, dolandırıcılıklar ve milyon dolarlar kaybeden perakende yatırımcılarına rağmen hala ICO’lar konusunda iyimser düşüncelerini koruyor. Srinivasan, katıldığı bir podcastde kripto alanındaki ICO’ları Dot-com balonu döneminde ki IPO’larla karşılaştırdı. “O dönemde bile yatırımcılar milyarlarca dolarlık sayısız internet şirketine yatırım yaptı, ancak Amazon ve Google gibi girişimcilerin sadece çok azının başarılı oldu”.

Srinivasan’a göre:

“Bunu Dot-com balonu ile karşılaştırdım, milyarlarca dolar ortadan kayboldu. Birçok perakende yatırımcı işlerini kaybetti. Cosmo ve pets.com gibi büyük şirketler iflas etti. Bu dönemden sadece günümüzün Amazon, Google ve Yahoo gibi büyük şirketleri sağ çıktı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Colorado: Blockchain tarım teknolojisi olarak kullanılmalı

Srinivasan’a göre, kripto paralar gibi yeni bir alanın “sorunların neden çıktığını bulmak için tüm sorunların araştırılması” aşamasını geçmesi gerekiyor.

“Uzun vadede ICO’lara güveniyorum ve bu süreçte ICO’ların adı da değişebilir, ancak ICO’lar risk sermayesinin eşzamanlı olarak bozulmasını temsil eder ”.

 

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

Osman Kolat

Osman Kolat, 1987 Ankara doğumludur. Ekonomi, kripto paralar, fintech üzerine çalışmalar yapmaktadır. Aynı zamanda ekonomi okur yazarlığı yanı sıra, mevcut ekonomik düzeni daha iyi anlayabilmek ve okuyucularına aktarabilmek adına akademik çalışmalar yürütmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu