Microsoft ve JP Morgan’dan Blockchain ortaklığı

2 Dakikada Okunabilir


Bu hafta, teknoloji devi Microsoft ve bankacılık devi JP Morgan, ortak bir takım yeni çalışmalar yaparak yeni bir hizmetin daha kapısının açılmasına rol oynadılar.

Bunu yapmak için Microsoft, Quorum’u Azure bulut platformundaki açılış bloğu, özellikle de şirketin 2 Mayıs’ta başlattığı yeni Azure Blockchain Hizmeti olarak yeniden test edildi. Yeni Azure kolu, müşterilerin blok zinciri çözümlerini düzenli bir şekilde kullanmalarını sağlayacak şekilde oluşturuldu.

Microsoft Blockchain hakkında çok iyi çalışmaları olan şirketler arasında yerini almak isterken, bunu henüz yapma yolunda ilerleyen bir şirket.

JP Morgan’a gelince, Quorum platformu artık Microsoft’un amiral gemisi blok zinciri hizmetindeki kurumsal geliştiricilerin kullanımında ilk hamle avantajına sahip. JP Morgan blok zinciri yetkilisi Umar Farooq, işbirliğini Quorum’un itibarını artıracak bir kilometre taşı olarak kabul etti:

Quorum’un son dört yıldaki başarısından inanılmaz derecede gurur duyuyoruz, çünkü dünya çapındaki kuruluşlar karmaşık iş ve sosyal sorunları blok zinciri çözümleriyle çözmek için Quorum kullanıyor.Azure, Quorum’u kullanarak kurumsal müşterilere benzersiz güçler getirecek.

Microsoft aynı zamanda “Quorum için mühendislik, danışmanlık ve pazara girme desteği” sunmayı taahhüt etti. Buna ek olarak, katılımcı işletmeler geçen yıl piyasaya sürülen ve şirketlerin kolayca Blockchain uygulamaları geliştirmelerine izin veren Azure Blockchain Workbench’i kullanabilecekler.

JP Morgan’ın blok zinciri için ileride tam destek var, ancak bankanın blok zinciri konusunda çalışmaları henüz tamamlanmış ve seri bir kullanıma girmiş değil. Bir yıl önce, bankanın liderliğinin platformun potansiyelini arttırmak için Quorum’u bağımsız bir proje olarak oluşturup atmamayı veya değerlendirmeyi planladığı resmen açıklanmış idi.

Blockchain teknolojisi ilgi odağı

Microsoft ve dev ulusal bankanın Blockchain teknolojisi ile ilgili bir ortaklık geliştirmesi kripto para piyasalarında olumlu olarak karşılandı. Bitcoin ve kripto para birimleri ile ilgili çalışmaları bulunan JP Morgan, Blockchain teknolojisi hakkında ise birçok farklı çalışma yapabileceğini daha önce gösterdi.

Blockchain teknolojisinden elde edilecek olan kazancın iyi olması durumunda ve müşterileri her iki firma adına çekebilecek güçte olduğu anlaşılırsa daha fazla insanın odağında olacağını beklemek mümkün olabilir. Blockchain teknolojisinden beklentileri olan dünyanın en iyi yazılım üreticisi olan Microsoft ve dünyanın en büyük bankası JP Morgan’ın bu alanda gelecekte kazan-kazan ilişkisi için iyi ilişkiler kurması da mümkün olabilir.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
282
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
282
Şaşkın
Lol Lol
403
Lol
Harika Harika
282
Harika
Korkunç Korkunç
242
Korkunç
Uğur Acar
28 yaşındayım, 6 senedir gazetecilik yapıyorum ve kripto para yatırımcısı olmamdan ötürü Bitcoin haberleri konusunda yazılarımı okuyucular ile buluşturuyorum. İngilizce biliyorum ve sürekli fotoğraf çekmek hobilerimden sadece bazıları.
error: Kopyalama Engellendi!