Microsoft’un Icertis ile işbirliği ne anlama geliyor?

1 Dakikada Okunabilir


Icertis Blockchain Framework ve Microsoft arasında yeni imzalanan anlaşma tüm kripto para basınında yayınlanmaya başladı. Blockchain adının geçmesi ve dünyanın en büyük teknoloji üreticisi yazılım firması Microsoft adının olmaması uygun olmazdı. Microsoft bugün dünyada en fazla yazılımları bilgisayarlar ve teknik cihazlarda aktif olarak kullanılan, sağlık teknolojisinin gelişmesinde büyük bir role sahip olan işletim sistemi olan Windows’un sahibi. Bugün Microsoft Windows işletim sistemini geliştirmemiş olsaydı NASA’nın fırlattığı roketler ve uzay araçları belki de fırlatılamayabilirdi. ATM’ler olmayabilirdi.

Tüm ATM’ler Windows işletim sistemi ile sabit olarak çalışıyor ve bazen hatalar bile verebiliyorlar. Icertis Blockchain Framework ile beraber yapılan Blockchain çözümlerinin araştırılması ile ilgili anlaşma sonrasında bu sektördeki en güçlü rakiplerden birisi de belki Microsoft ve Icertis Blockchain Framework grubu olabilir.

Tüm bunlar gelecekte belli olacak olsa da şirketin bu kararı sebebi ile Blockchain konusunda IBM’e rakip olması beklenmiyor. IBM, Blockchain sektörünün en lider şirketleri arasında birinci sırasını başarılı sonuçlar alarak bugüne kadar kanıtlamış bir şirket ve gücünü bu sayede kanıtlıyor.

Icertis Blockchain Framework anlaşma ile birlikte ortak hareket edecek ve Blockchain çözümlerini sunmaya çalışacak. Blockchain çözümlerinin ortaya çıkışı ile beraber büyük bir potansiyel bekleniyor.

*Microsoft Blockchain konusunda rakiplerine göre çok tecrübeli olmasa da mühendisleri bu konuda yıllardır büyük tecrübelerini bu sektör için konuşturmaya hazır görünümdeler.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
363
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
363
Şaşkın
Lol Lol
80
Lol
Harika Harika
363
Harika
Korkunç Korkunç
322
Korkunç
Soner Özcan
26 yaşındayım ve hala üniversite eğitimime devam ediyor. Geleceği değiştirmesini beklediğimiz kripto paralar hakkında hem kendimi, hem koinbox.net okuyucularını bilgilendirmek ve doğru haberler sunmak için editörlük yapıyorum.
error: Kopyalama Engellendi!