Bitcoin Haberleri

MicroStrategy, 400 Milyonluk BTC Yerine 1.6 Milyarlık Bitcoin Alabilir

Yazılım firması MicroStrategy, başlangıçta toplanması hedeflenen miktarın dört katı olan bir çürük tahvil (değersiz, yüksek riskli şirket tahvili) teklifinde 1,6 milyar dolar topladı. Bu haftanın başlarında MicroStrategy Bitcoin (BTC) satın almak için kullanmak amacıyla özel bir teklifle 400 milyon dolar değerinde çürük tahvil çıkaracağını duyurdu.

Çürük tahviller, yatırım yapılabilir kredi notu olmayan şirketler tarafından verilen borç teklifleridir ve genellikle yatırımcılara daha yüksek risk sunarken daha yüksek getiriler sunar. Tahviller için %6,125 ile %6,25 arasında değişen getiriler, hazine bonolarının sunduğu getirileri gölgede bırakmıştır.

MicroStrategy son duyurusunda şöyle belirtti:

Tahviller, MicroStrategy’nin tamamına sahip olduğu bir yan kuruluş olan MicroStrategy Services Corporation ve teklifin kapatılmasından sonra oluşturulabilecek veya satın alınabilecek MicroStrategy’nin belirli yan kuruluşları tarafından müştereken ve birleşik olarak üst düzey teminat temelinde tamamen ve koşulsuz olarak garanti edilecektir.

Bitcoin

MicroStrategy, Bitcoin Almak için 1.6 Milyar Dolar Topladı

400 milyon dolarlık çürük tahvil teklifini açıkladıktan bir gün sonra MicroStrategy tahvil arzını 500 milyon dolara çıkaracağını açıkladı ve ardından bugün 1,6 milyar dolar topladığını kamuya bildirdi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Kanadalı işadamı Kevin O'Leary: Bitcoin uyum sorunları getiriyor!

MicroStrategy şu anda tüm halka açık şirketler arasında bilançosunda en fazla Bitcoin’i elinde bulunduran şirkettir ve yaklaşık olarak 3,2 milyar dolarlık Bitcoin’i vardır. Bu şu anda Tesla’nın elindeki Bitcoin’in (1.4 milyar dolar) iki katından fazladır.

MicroStrategy’nin hisse senedi fiyatı, artan Bitcoin fiyatına paralel olarak 2020 ve 2021’in büyük bölümünde yükseldi. Ancak Bitcoin’i bilançosunda tutmak, MicroStrategy’nin kripto para piyasası düştüğünde ortaya çıkan hisse senedi düşüşünü durdurmak için yeterli olmadı. Bitcoin Nisan başında zirve yaptığından beri MicroStrategy hisse fiyatı %45 düştü.

MicroStrategy ayrıca, MacroStrategy LLC olarak adlandırılan mevcut 92.079 Bitcoin’i saklamak için yeni bir yan kuruluş çıkardı. Sosyal medyadaki haberlere tepkiler genellikle farklı oldu. Bitcoin destekçileri bu haberi kutladı ve MicroStrategy’nin tahvillerine olan talepteki muazzam artışa dikkat çekti.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu