Anasayfa Bitcoin MicroStrategy, ETF Kararı Öncesi Bitcoin Aldı! İşte Alınan Miktar..

MicroStrategy, ETF Kararı Öncesi Bitcoin Aldı! İşte Alınan Miktar..

Bitcoin

MicroStrategy, tarihî ETF kararı öncesinde 14.620 Bitcoin (BTC) satın aldı.

MicroStrategy, ETF Kararı Öncesi Bitcoin Aldı! İşte Alınan Miktar..

Michael Saylor liderliğindeki iş zekâsı şirketi MicroStrategy, ortalama 42.110 dolar fiyatla 615.7 milyon dolar değerinde 14.620 Bitcoin (BTC) satın aldı. Son alım, şirketin toplam Bitcoin varlığını şaşırtıcı bir şekilde 189.150 BTC'ye çıkardı.

MicroStrategy tarafından gerçekleştirilen BTC alımı, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından bir spot Bitcoin ETF'inin potansiyel olarak onayına dair artan beklentilerle aynı zamana denk geliyor. 

Şirket, BTC alımını Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na yaptığı 8-K başvurusunda duyurdu. Son satın almanın maliyeti, BTC başına 42.110 dolar civarındaydı. Başvuruya göre, bu rakama ücretler ve diğer masraflar da dahil.

Son alım; MicroStrategy'nin Bitcoin varlıklarını, ortalama 31.168 dolar fiyatla 5,9 milyar dolar değerinde 189.150 BTC'ye getiriyor.

Michael Saylor, Bitcoin'in Potansiyeline İnanıyor

MicroStrategy, ETF Kararı Öncesi Bitcoin Aldı! İşte Alınan Miktar..

MicroStrategy kurucusu ve CEO'su Michael Saylor, yıllardır Bitcoin'in önemli bir destekçisi olmuştur. Bu destek, şirketin düzenli aralıklarla BTC almasıyla MicroStrategy'nin yatırımlarına da yansımıştır.

Bitcoin'in son zamanlardaki fiyat oynaklığına rağmen Saylor'ın varlığa ve onun potansiyeline olan inancı sarsılmıyor. Saylor, son alımla birlikte yapılan açıklamada şunları kaydetti:

Bitcoin'in dünyanın en değerli varlık sınıfı olduğuna ve zaman içinde önemli ölçüde değer kazanmaya devam edeceğine inanıyoruz.

MicroStrategy, ETF Kararı Öncesi Bitcoin Aldı! İşte Alınan Miktar.. içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar