Bitcoin HaberleriKripto Para Haberleri

Sıcak Gelişme! MicroStrategy hisseleri Bitcoin aldıktan sonra artışa geçti!

Kamuya açık MicroStrategy istihbarat şirketi dün Bitcoin yatırımını 416 milyon dolara çıkardıktan sonra manşetlerde yer aldı. Bu haberlerden sonra bugün şirketin hisseleri %9 oranında değer kazandı.

Şu anda MicroStrategy, enflasyon riskine karşı Bitcoin’e yatırım yapıyor ve şirketin bu alışılmadık stratejisi işe yarıyor gibi görünüyor. MSTR hisseleri bugün COVID-19 çıkmadan önceki seviyeleri geldi. Şirketi ilk kez Bitcoin aldığın hisseleri %10’un üzerinde değer kazanmıştı. Benzer bir hareketle şirketin CEO’su Michael Saylor dün 16,796 BTC, yani 175 milyon dolarlık Bitcoin aldıklarını açıklayınca MSTR hisseleri tekrardan yükselişe geçti.

MicroStrategy-stock

https://www.tradingview.com/symbols/NASDAQ-MSTR/

MicroStrategy neden Bitcoin alıyor?

MicroStrategy, Bitcoin’i ABD menkul kıymetler ve borsa komisyonuna da (SEC) bildirdiği gibi bir rezerv para birimi olarak görüyor. Ayrıca şirket hala devam eden COVID-19 ekonomik çalkantısında lider kripto para BTC’yi enflasyona karşı bir risk önlemi olarak görüyor. MicroStrategy’nin şu anda 416 milyon dolar değerinde 38,250 BTC’si var.

Bitcoin

https://www.google.com/finance

Bitcoin Artar mı?

BTC dünkü haberler ışığında yeni bir ralliye başladı ancak BTC grafiklerinde görünen bu rallinin büyük ihtimalle MicroStrategy ile pek bir alakası yok. BTC’nin makro ekonomik nedenlerden yükselişe geçtiği düşünülüyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  En Çok Okunan Kripto Para Whitepaperları

Bitcoin, dün 10,650 ve 10,750 doların üzerine çıktı. Ayrıca lider kripto para dünkü haberimizde de belirttiğimiz gibi tarihindeki en büyük geri dönüşe imza attı. Bu trend yön değişiminin ve diğer makro ekonomik nedenlerin Bitcoin rallisini başlattığı düşünülüyor. BTC şu anda 10,856 dolardan işlem görüyor. Bitcoin fiyatının kısa vadede 11,000 doların üzerine çıkması bekleniyor.

“Son dakika! Bitcoin tarihindeki en büyük geri dönüşüne imza attı!” adlı haberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/bitcoin-en-buyuk-geri-donus/

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu