Anasayfa Bitcoin MicroStrategy Yeni Bitcoin Alımını Duyurdu: İşte Alınan Miktar...

MicroStrategy Yeni Bitcoin Alımını Duyurdu: İşte Alınan Miktar...

Bitcoin

MicroStrategy, yeni bir Bitcoin (BTC) alımı gerçekleştirdi. İşte söz konusu şirketin BTC alımı ile ilgili ayrıntılar...

MicroStrategy Yeni Bitcoin Alımını Duyurdu: İşte Alınan Miktar...

İş zekâsı ve yazılım şirketi MicroStrategy, bir başka büyük Bitcoin (BTC) alımı daha gerçekleştirdi. Firmanın CEO'su Michael Saylor, X'te yaptığı açıklamada, şirketinin yaklaşık 147,3 milyon dolar karşılığında 5.445 BTC daha satın aldığını duyurdu.

Bu, her bir BTC'nin ortalama maliyetini yaklaşık 27.053 dolara getiriyor. 24 Eylül itibariyle şirketin elinde 4,68 milyar dolar değerinde 158.245 BTC bulunuyor ve her bir BTC için ortalama fiyat 29.582 dolar civarında.

MicroStrategy'nin son satın alımı, kripto piyasalarından çıkışların yaşandığı bir başka haftanın ortasında geldi. CoinShares tarafından hazırlanan en son haftalık fon akışı raporuna göre, kripto yatırım ürünlerinde 9 milyon dolar değerinde çıkış yaşandı.

Bu, kripto piyasalarından çıkışların art arda altıncı haftası. Bitcoin, bir kez daha en çok çıkış gören varlıklar listesinde başı çekiyor. 

MicroStrategy Yeni Bitcoin Alımını Duyurdu: İşte Alınan Miktar...

Bitcoin 5,9 milyon dolar değerinde çıkış görürken, Ethereum (ETH) ise 2,2 milyon dolar değerinde çıkış ile ikinci sırada yer aldı.

Altcoinlerde Durum Tam Tersi 

BTC ve ETH'de çıkışlar görülürken, Solana (SOL), Litecoin (LTC) ve XRP gibi bazı altcoinlerde küçük çaplı girişler görüldü. SOL 0,3 milyon dolar, LTC 0,5 milyon dolar ve XRP 0,7 milyon dolar değerinde girişlere tanıklık etti. Bu model bir önceki hafta da gözlemlenmiş, SOL 0,7 milyon dolar ve XRP 0,13 milyon dolar değerinde girişler görmüştü.

Söz konusu gelişme, bir ABD mahkemesinin feshedilmiş borsa FTX'e SOL varlıklarını tasfiye etmesi için yeşil ışık yaktığı göz önüne alındığında ilginçtir. Her ne kadar 685 milyon dolarlık bir tasfiyeye ilişkin korkular devam etse de yatırımcılar ve kullanıcılar, bu durumdan rahatsız görünmüyor.

Bununla birlikte Bitcoin ve genel piyasa, vadesi gelen ekonomik duyurular ışığında bu hafta yeni bir dalgalanma ile karşı karşıya kalabilir. FED, PCE verilerinin yanı sıra ABD'nin İkinci Çeyrek GSYH büyümesine ilişkin revize edilmiş rakamları açıklayacak.

FED Başkanı Jerome Powell'ın, bu Perşembe günü gelecekteki ekonomi politikaları hakkında ipuçları verebilecek bir konuşma yapması planlanıyor. BTC fiyatı, son 24 saatte yüzde 2,0 düşüş yaşadı ve şu anda 26.043,68 dolardan işlem görüyor.

MicroStrategy Yeni Bitcoin Alımını Duyurdu: İşte Alınan Miktar... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar