Bitcoin Haberleri

MicroStrategy yönetim kuruluna Bitcoin ile ödeme yapacak

Kripto para birimlerini benimsenmesi bir iş istihbarat şirketi ve Bitcoin’de önde gelen bir kurumsal yatırımcı olan MicroStrategy’den büyük bir destek aldı. Artık şirket, yönetim kuruluna Bitcoin ile ödeme yapacak.

Duyuruya göre, MicroStrategy çalışan olmayan yöneticilerine tüm hizmetleri için Bitcoin ile ödeme yapacak. MicroStrategy:

Kurul hizmeti için bir tazminat biçimi olarak Bitcoin’i onaylarken; Kurul, sağlam ve halka açık bir kaynak mimarisiyle desteklenen, bağımsız para politikasına bağlı olmayan bir değer deposu olarak hizmet verebilme yeteneği nedeniyle Bitcoin’e olan bağlılığını gösterdi.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor haberi doğruladı

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, şirketin şu anda toplamda 2,26 milyar dolarlık bir fiyatla satın alınan toplam 91.579 Bitcoin’e sahip olduğunu vurguladı. Geçen hafta MicroStrategy, Bitcoin 59 bin dolara yakın işlem görürken cüzdanına 15 milyon dolar değerinde Bitcoin daha ekledi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin Hash Oranı 12 Mart Seviyesini Bile Kırdı

MicroStrategy, Bitcoin’e yatırım yapan en büyük kurumlardan biri oldu. Geçtiğimiz birkaç ay içinde BTC’ye 2,3 milyar dolardan daha fazla yatırım yaptı ve şirket cüzdanını her geçen gün büyütmeye devam ediyor. MicroStrategy ile rekabet eden şirketler arasında alabildiğince Bitcoin satın alan Grayscale ve Square gibi devler de var.

Bitcoin’in şirketin yatırım portföyüne eklenmesi Microstrategy’nin hisselerine yardımcı oldu. Eylül 2020’de şirket Bitcoin satın aldığını açıkladığında, hisseleri tüm zamanların en yüksek seviyesi 1.272 dolara ulaştı. Cuma gününün kapanışına göre, Microstrategy hissesi 711 dolardan işlem görüyordu ve Pazartesi günü piyasa açıldığında, Bitcoin’in Microstrategy hisse fiyatı üzerindeki etkisini bir kez daha hissedildi.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu