Anasayfa Kimdir Mike McCaffrey Kimdir?

Mike McCaffrey Kimdir?

Yöneticiler

Mike McCaffrey Kimdir? Hayatı, Eğitimi, Kariyeri ve The Block hakkında bilinmesi gerekenler...

Mike McCaffrey Kimdir?
Hızlı İçerik

Mike McCaffrey, The Block'un eski CEO'sudur.

Hayatı

Mike McCaffrey, özellikle The Block'un CEO'luğundan istifa etmesiyle gündeme gelmiş bir isimdir.

Eğitimi

Mike McCaffrey, Carnegie Mellon Üniversitesi'nde Ekonomi ve İstatistik üzerine lisans eğitimi almıştır.

Kariyeri

Mike McCaffrey, finans alanındaki kariyerine Goldman Sachs ve Citi'de çalışarak adım atmıştır. Kendi bildiği yolda gitmeye karar veren McCaffrey, 2018 yılında The Block'a ilk çalışanlarından biri olarak katılmıştır. O dönemde söz konusu kripto yayını, Medium'da yazan küçük bir ekipten oluşuyordu. 2019 yılının Ekim ayından itibaren şirketin operasyon direktörü olarak görev yapan McCaffrey, 2020 yılının Nisan ayında ise CEO'luk görevini üstlenmiştir.

McCaffrey, kripto endüstrisinin derinlemesine veri dökümlerini üreten, gelişmekte olan blockchain medya imparatorluğunun CEO'su olarak The Block'u "kriptonun Bloomberg'i" haline getirmeyi hedeflemiştir. McCaffrey, bu hedefine ulaşmasına yardımcı olacağını umduğu iki proje üzerinde sıkı bir şekilde çalışmıştır. Bunlardan ilki, Access Protocol adlı bir şirketle ortaklık kurarak okuyucuların web tabanlı içerikler için tek tek abonelik satın almak yerine tokenlerle ödeme yapabilmelerini sağlamak iken ikincisi ise şirketlerin kripto ekosistemini daha iyi anlamalarına katkıda bulunacak yeni bir istihbarat ürünleri paketi olmuştur. McCaffrey, her iki ürünle de iş dünyası ve tüketici okur kitlesi arasında köprü kurmayı hedeflemiştir.

Kripto medya sitesi The Block'un, iki yıl boyunca Alameda Research tarafından gizlice finanse edildiği ortaya çıkmıştır. Kredilerin ortaya çıkmasının ardından McCaffrey, derhal istifa etmiştir. Şirket, McCaffrey dışında şirketteki hiç kimsenin krediler hakkında bilgisi olmadığını doğrulamıştır. The Block'a göre; McCaffrey, 2021 yılından itibaren toplam 43 milyon dolar tutarında üç kredi almıştır.

The Block

The Block, dijital varlık alanında önde gelen bir bilgi hizmetleri markasıdır. Web sitesi, haber bültenleri, araştırma portalı, "The Scoop" adlı podcast'i, verileri ve ısmarlama araştırma anlaşmaları aracılığıyla The Block, her gün on binlerce teknoloji uzmanı, finans piyasası katılımcısı, Fortune 500 uzmanı, küresel hizmet sağlayıcısı, politika yapıcı ve daha fazlası ile etkileşim kurmaktadır. The Block, gelişmekte olan bu sektörün geleneksel finans, teknoloji, hükûmetler ve piyasalar ile nasıl etkileşime girdiğine dair derin bir içgörü sunmaktadır. The Block'un yedi abonelik ürününden oluşan The Block Pro adlı premium paketi, yalnızca bilgilendirme amaçlı araştırma, haber ve veri sunmaktadır. 

Mike McCaffrey Kimdir?
Mike McCaffrey Kimdir? Mike McCaffrey Kimdir? Hayatı, Eğitimi, Kariyeri ve The Block hakkında bilinmesi gerekenler...