Anasayfa Sektörel Milletvekilleri, Tether'in Ana Şirketini Hedef Aldı: Yasaklansın!

Milletvekilleri, Tether'in Ana Şirketini Hedef Aldı: Yasaklansın!

Sektörel

ABD'li milletvekilleri; federal hükûmet yetkililerinin, Tether'in ana şirketi iFinex ile iş yapmasının yasaklanmasını istiyorlar.

Milletvekilleri, Tether'in Ana Şirketini Hedef Aldı: Yasaklansın!

ABD'li milletvekilleri; federal hükûmet yetkililerinin, USDT stablecoin ihraççısı Tether'in ana şirketi iFinex ile iş yapmasını yasaklayan bir yasa tasarısı sundu. Bu gelişme, ABD hükûmetinin Çinli blockchain firmalarına karşı bir baskı uygulayacağını duyurmasıyla ortaya çıktı.

Tether, Çin ve ABD'li Milletvekilleri

Bu yılın başlarında çıkan haberlere göre; Tether, Çin menkul kıymetlerine ve diğer Çinli firmalara maruz kalmaktadır. New York Başsavcısı, dünyanın en büyük stablecoin'i USDT'yi ihraç eden Tether Holdings Ltd'nin daha önce rezervlerinde Çinli şirketlerin menkul kıymetlerini tuttuğunu açıklayan belgeleri kamuoyuna sundu. Bu ifşaat, Tether'in stablecoin'ini destekleyen varlıklar hakkında yıllarca süren soruşturmanın ve endişelerin ardından geldi.

Tether'in rezervleri, Çinli firmalara verilen önemli miktarda kısa vadeli kredileri ve kripto para platformu Celsius Network'e verilen önemli bir krediyi kapsıyordu. Tether, daha önce Çin'in gayrimenkul devi Evergrande Group'un borcuyla herhangi bir ilişkisi olduğunu reddetmişti.

SEC, Tether'in faaliyetlerini yakından takip ediyor. Eylül ayında yayınlanan bir rapor, Tether Holdings'in teminatlı kredi vermeyi durdurma sözü vermesinden bir yıl sonra şirketin müşterilerine gizlice USDT stablecoin kredileri sunmaya başladığını öne sürdü.

Son hamle, tasarının sponsorları tarafından belirtildiği gibi, Washington'un kripto para sektöründeki Çin bağlantıları hakkında artan endişelerinin altını çiziyor.

Çinli Blockchain Firmalarına Darbe

Milletvekilleri, Tether'in Ana Şirketini Hedef Aldı: Yasaklansın!

ABD'li milletvekilleri, hükûmet yetkililerinin Çinli kripto para firmalarıyla işlem yapmasını ve hükûmet çalışanlarının kripto ticaret platformlarını destekleyen Çinli blockchain ağlarını kullanmasını yasaklayacak bir yasa önerisinde bulundu.

BSN projelerinde ve dijital yuan çalışmalarında yer alan The Spartan Network, The Conflux Network ve Red Date Technology gibi Çinli şirketler bu yasadan etkilenecek.

Milletvekilleri Çarşamba günü yaptıkları açıklamada; son mevzuatın amacının, "ülkenin yabancı düşmanlarının kritik ulusal güvenlik istihbaratına ve Amerikalıların özel bilgilerine erişmek için bir arka kapıya sahip olmamasını sağlamak" olduğunu söyledi.

Milletvekilleri, önümüzdeki on yıl içinde blockchain teknolojisinin her Amerikalı için hassas özel verileri depolayacağını ve Çin'in bu altyapıya yaptığı önemli yatırımın ulusal güvenlik ve veri gizliliği için büyük bir endişe kaynağı olacağını belirtti.

Kaynak: CoinGape

Milletvekilleri, Tether'in Ana Şirketini Hedef Aldı: Yasaklansın! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Zettelkasten Coin (ZTTL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik