Anasayfa Bitcoin Milyarder İsim, Mevcut Jeopolitik Ortamda Bitcoin'i Destekliyor!

Milyarder İsim, Mevcut Jeopolitik Ortamda Bitcoin'i Destekliyor!

Bitcoin

İsrail-Hamas savaşı sürerken koruma fonu yöneticisi Paul Tudor Jones, hisse senetleri yerine Bitcoin'i destekliyor.

Milyarder İsim, Mevcut Jeopolitik Ortamda Bitcoin'i Destekliyor!

Son beş yılda dünya; bir pandemi, vahşi yangınlar ve iki savaş yaşadı. Mevcut İsrail-Hamas savaşı, küresel ekonomik kaygıyı daha da arttırdı. Her düzeyden birçok stratejistin, hızla değişen jeopolitik ortamla başa çıkabilmek için planlarını değiştirmesi gerekiyor.

Milyarder koruma fonu yöneticisi Paul Tudor Jones, "bunun en tehditkâr jeopolitik ortam olabileceğini" düşünüyor. CNBC'nin Squak Box programına verdiği bir mülakatta Jones, Amerika'nın mali durumu hakkında da yorumda bulundu ve Dünya Savaşı'ndan bu yana ülkenin en zayıf durumda olduğunu iddia etti.

Jones, yükselen faiz oranları nedeniyle ekonominin bir kısır döngüye girdiğini dile getirdi:

Amerika Birleşik Devletleri'nde faiz maliyetleri arttıkça... daha yüksek faiz oranlarının daha yüksek fonlama maliyetlerine neden olduğu, daha yüksek borç ihracına neden olduğu, daha fazla tahvil likidasyonuna neden olduğu, daha yüksek faiz oranlarına neden olduğu ve bizi savunulamaz bir mali pozisyona soktuğu bu kısır döngüye girersiniz

Jones, finans çevrelerinin başını döndürecek ilginç bir şey söyledi. Mevcut ekonomik senaryodaki tüm risklere atıfta bulunan Jones, hisse senedi sahibi olmak daha riskli olduğu için Bitcoin ve altının cazip seçenekler olduğunu söyledi.

Hisse senetlerini sevemem ama Bitcoin ve altını severim.

Bitcoin Kullanımı Giderek Artıyor

Milyarder İsim, Mevcut Jeopolitik Ortamda Bitcoin'i Destekliyor!

Bitcoin, dış ekonomik risklerden etkilenmeme özelliği nedeniyle finans çevrelerindeki birçok kişi tarafından 21. yüzyıl altını ya da dijital altın olarak adlandırılmaktadır. Tıpkı altın gibi Bitcoin de hiperenflasyondan ve istikrarsız itibari para birimlerinden muzdarip birçok ülkede giderek daha fazla kullanılıyor.

Tıpkı altın gibi Bitcoin'in de enflasyondan korunma işlevi görmesi birçok kişi tarafından övgüyle karşılanıyor. Sıkıntılı zamanlarda güvenli liman olma potansiyeli, Bitcoin'i gerçekten küresel bir para birimi haline getirebilir.

Bu tür jeopolitik sıkıntı dönemlerinde Jones, hem Bitcoin'i hem de altını potansiyel güvenli limanlar olarak görüyor. Jones, enflasyondan korunma varlıkları olarak bunların statülerini önemli bir etkiyle daha da sağlamlaştırdı.

Altın, Bitcoin kadar değişken olmayabilir ancak bir alternatife sahip olmak piyasa katılımcıları için her zaman iyidir. Bitcoin, gerçek potansiyeline ulaşması halinde harikalar yaratabilir.

Milyarder İsim, Mevcut Jeopolitik Ortamda Bitcoin'i Destekliyor! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar