Kripto Para Haberleri

Milyarder Mark Cuban, kripto para sektörüne erken girdiğini belirterek DeFi tüccarlarını uyardı!

Ünlü milyarder yatırım Mark Cuban, kripto paralara yönelik keskin eleştirilerine rağmen uzun süredir bir kripto para yatırımcısı olduğunu açıkladı. Yeni bir tweet dizisinde girişimci yatırımcı Mark Cuban, kripto paralar konusunda bazı kişilerin düşündüğünden çok daha fazla bilgi sahibi olduğunu iddia etti.

Mark Cuban:

İnsanların kripto paraları yıllar boyunca test ettiğimi ve kullanmaya çalıştığımı fark ettiğini sanmıyorum. Coinbase’in ilk günlerinde kripto para aldım ve şimdiye kadar hiçbir şey satmadım.

Mark Cuban DeFi tüccarlarını uyardı

Mark Cuban, özellikle 2020’de hız kazanan merkezi olmayan finans hareketini de takip ettiğini açıkladı. Bir yıldan kısa bir süre içinde, merkezi olmayan finans protokollerinde kilitlenen toplam para miktarı 2020 Şubat ayındaki 900 milyon dolardan keskin bir şekilde yükselerek bugün 20,6 milyar dolara çıktı.

Bu meteorik yükselişin ortasında Mark Cuban, merkezi olmayan finansın geleneksel türev piyasası ile aynı derecede bir düşüş riskiyle karşı karşıya olduğu konusunda uyarı yaptı.

Mark Cuban:

Tüm türev ürünlerinde olduğu gibi merkezi olmayan finansta da risk asla ortadan kalmaz. Bir segment düşerse hepsi düşüş riski ile karşı karşıya kalır.

Mark Cuban yukarıdaki açıklamalarına ek olarak, Bitcoin’in arzının azalmasının lider kripto para için temel satış konuşması olduğunu belirtti.

Gemini’nin kurucusu Tyler Winklevoss ile tweetleşen Mark Cuban, Bitcoin’in değerinin herhangi bir gerçek, içsel değerden çok tüccar duyarlılığına ve varlığı çevreleyen hikayelere dayandığını savundu.

Tyler Winklevoss:

İtibari paraların değerinin düştüğü gerçeklere dayanarak kanıtlanmıştır. Son zamanlardan FED’in bilançosuna baktın mı? Arz ve talepte ne oluyor? Bir arsanın ya da bir Picasso’nun değeri de arz ve talep ile ölçülür.

Mark Cuban:

Arz ve Talep, BTC’ye değer veren tek şeydir. Bilançolar ve değerini düşürme konusunda, aynı fikirde değiliz. Bağımsız para birimlerinin zorlukları arasında fikri mülkiyet, maddi olmayan varlıklar ve maliyete dayalı varlıklar vardır.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu